Marta Hancock, Accor: W tym roku nadal będzie rosła presja kosztowa   "HOTELARZ"

Można powiedzieć, że rok 2019 w polskim hotelarstwie był lepszy, ale nieznacznie. Ubiegły rok nie obfitował w większe wydarzenia, które mocno wpłynęłyby przede wszystkim na osiągniętą średnią cenę, a co za tym idzie – na marżę. Wprawdzie w dalszym ciągu ona rosła, ale był to wzrost na poziomie mocno zachowawczym - mówi w najnowszym "Hotelarzu" Marta Hancock, Deputy chief topline officer Eastern Europe, Accor

Taka sytuacja stwarza pewną presję na hotelarzy w kwestii kosztów. W tym roku nadal ta presja będzie rosła, choćby ze względu na rosnące ceny surowców, większe wydatki np. na energię, koszty pracowników. Do tego dochodzi także kwestia dużej i wzrastającej podaży, co stwarza trudną sytuację na rynkach choćby w Warszawie i Trójmieście.

WARSZAWA

W Warszawie o sukcesie w dużej mierze decyduje biznes MICE-owy, gdyż tworzy on w wielu hotelach bazę do budowania wyniku w pozostałych segmentach. Zadowalający udziału biznesu MICE pozwala hotelarzom spać spokojnie. Generuje on, w zależności od specyfiki hotelu, średnio od 30 do 50 proc. całych przychodów. Dlatego obecność dużych wydarzeń, eventów w mieście wpływa na potencjalnie stabilną sytuację lokalnego rynku hotelarskiego w pozostałych segmentach. (...)

Jak z perspektywy Accor przedstawiały się poszczególne rynki lokalne przeczytać można w najnowszym "Hotelarzu", którego prenumeratę można zamówić TUTAJ.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *