Ruszył Hilton w Świnoujściu

Zdrojowa Invest & Hotels otworzyła hotel Hilton Świnoujście Resort & Spa ze 173 pokojami w kompleksie Baltic Park Molo obok Radissona Blu Resort. To trzeci, po Warszawie i Gdańsku, obiekt działający pod marką Hilton w Polsce. W przeciwieństwie do wcześniejszych inwestycji Zdrojowej, nie był on sprzedawany w systemie condo.Hotel, usytuowany tuż przy plaży, oferuje m.in. SPA z 26 gabinetami, siłownię, restauracje , bary – w lobby i na dachu oraz bezpośredni dostęp do parku wodnego Baltic Park Molo Aquapark, który obejmuje m.in. pięć basenów, zjeżdżalnie, falę do surfingu, sauny i tężnię. Budynek powstał zgodnie z certyfikacją ekologiczną LEED. – Jesteśmy wiodącym inwestorem i operatorem hoteli kurortowych w Polsce. Hilton Świnoujście Resort & Spa to ukoronowanie naszego partnerstwa z międzynarodowymi markami w Baltic Park Molo, największym kompleksie wypoczynkowym nad polskim morzem – mówi Jan Wróblewski, współwłaściciel Zdrojowa Invest & Hotels.

W kompleksie Baltic Park Molo wcześniej otwarte zostały Radisson Blu Resort z 340 pokojami i Aquaparkiem oraz Baltic Park Molo Apartments z 64 apartamentami, a w bezpośrednim sąsiedztwie – połączony podziemnym przejściem z aquaparkiem – Baltic Park Fort ze 130 apartamentami wakacyjnymi. Dyrektorem generalnym hotelu jest Adam Pruszkowski, wcześniej zarządzający DoubleTree by Hilton Tiumen na Syberii, a przed wyjazdem do Rosji dyrektor operacyjny DoubleTree by Hilton Warszawa w Wawrze. Nowym Hiltonem zarządza Zdrojowa Invest & Hotels. W tym roku Zdrojowa planuje otwarcie jeszcze hoteli pod marką Radisson w Kołobrzegu i Szklarskiej Porębie. Łącznie w swoim portfolio ma 12 hoteli i aparthoteli z blisko 1,6 tys. pokoi.

Pierwszy Hilton w Polsce otwarty został w 2007 r. w Warszawie, a drugi w 2010 r. w Gdańsku. Obecnie pod markami sieci Hilton działają w Polsce 22 hotele (trzy Hiltony, cztery DoubleTree by Hilton, trzy Hilton Garden Inn i 12 Hampton by Hilton) łącznie z ponad 3,6 tys. pokoi. W przygotowaniu jest kolejnych 10 hoteli z ok. 1,4 tys

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *