B&B Hotele w Warszawie, Krakowie i Łodzi sprzedane za 24 mln euro

Francuski fundusz nieruchomościowy Covivo (dawniej Fonciere des Regions) kupił trzy hotele sieci B&B Hotels w Warszawie, Łodzi i Krakowie z 433 pokojami za 24 mln euro (ok. 55 tys. euro za pokój). Podmioty te współpracują ze sobą od 2010 r., a Covivo jest właścicielem 160 z ok. 500 hoteli sieci B&B.

Sprzedaż trzech hoteli ma pozwolić sieci przyspieszyć jej rozwój w Polsce przez podpisywanie długoletnich umów dzierżawy. Do czasu transakcji z Covivo sześć z siedmiu B&B Hoteli w Polsce łącznie z 770 pokojami było własnością sieci (kupionej ostatnio przez bank Goldman Sachs za 1,9 mld euro). W październiku ub.r. podpisano pierwszą umowę dzierżawy na hotel Casa w Nowym Targu z 76 pokojami (działający początkowo pod marką Campanile). – Ostatnia transakcja z Covivo jeszcze bardziej wzmocni nasze partnerstwo, a jednocześnie jest kolejnym dowodem na atrakcyjność naszej marki. Mamy znaczny potencjał wzrostu, szczególnie w Europie Środkowej – powiedział Fabrice Collet, dyrektor generalny sieci B&B Hotels. W ciągu pięciu lat sieć chce podwoić swoją obecność w Polsce. W tym roku planuje otworzyć hotel w Lublinie ze 130 pokojami Covivo jest właścicielem 400 hoteli o wartości ok. 4,7 mld euro. – Dzięki tej umowie kontynuujemy nasze partnerstwo z B&B Hotels, które pomaga rozwijać się nam w całej Europie od 2010 r. Jednocześnie umowa ta jest sygnałem naszego przybycia na polski rynek hotelarski, który jest bardzo prężny i ma doskonałe perspektywy rozwoju – stwierdził Dominique Ozanne, zastępca dyrektora zarządzającego Covivo. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *