Tak będzie wyglądał PURO Hotel Katowice   INWESTYCJE

Sieć PURO Hotels ujawniła wizualizacje swojego najnowszego hotelu, który powstaje w Katowicach i otwarty ma zostać w I kwartale 2022 r. 4-gwiazdowy hotel będzie miał 247 pokoi, restaurację, sale konferencyjne i  autorskie SPA sieci pod szyldem PRISMA. Na ostatniej kondygnacji znajdować się będzie bar z widokiem na miasto, połączony schodami z zaaranżowanymi na dachu ogrodami, które stworzą zieloną enklawę w miejskiej zabudowie.

W hotelu znajdzie się także kolekcja sztuki związanych z regionem artystów. Wszystkie przestrzenie zostały pomyślane tak, aby służyły mieszkańcom, nie tylko gościom hotelowym.  – To już ósma realizacja naszej sieci w Polsce. Z tej inwestycji jesteśmy szczególnie dumni, nie tylko ze względu na jej znakomitą lokalizację i ekspozycję, ale także z uwagi na charakter architektury – mówi Przemysław Wieczorek, członek zarządu i dyrektor inwestycyjny sieci hoteli PURO. – Projekt powstanie na unikatowej działce przy alei Korfantego, zlokalizowanej między Dworcem PKP a Międzynarodowym Centrum Kongresowym. To doskonały adres pod inwestycję hotelową w Katowicach.

Hotel PURO będzie pierwszym od lat znaczącym budynkiem publicznym zbudowanym w ścisłym centrum Katowic przy najważniejszym trakcie Rynek–Rondo. Każdy z hoteli PURO jest inspirowany otoczeniem i historią miasta, ma indywidualny charakter i swoją tożsamość. Wyjątkowa lokalizacja umożliwia nam stworzenie charakterystycznego i widocznego obiektu. Projekt budynku powierzyliśmy pracowni architektonicznej Konior Studio, kierowanej przez Tomasza Koniora, który bardzo dobrze zna lokalne uwarunkowania centrum Katowic i od początku doskonale rozumiał istotę tej lokalizacji i jej szczególną rolę w kontekście rozwoju śródmieścia– mówi Przemysław Wieczorek.

Architekci z Konior Studio podjęli próbę wykreowania wielkomiejskiej architektury o maksymalnie otwartym i ogólnodostępnym charakterze. – Budowa hotelu PURO zapewne wpłynie na dynamiczny rozwój centralnej przestrzeni stolicy śląskiej metropolii. Wyjątkowość projektu polega na pogodzeniu rozmachu powojennego modernizmu, charakterystycznego dla północnej części śródmieścia Katowic, ze współczesną wrażliwością. Skupiliśmy się na wygodzie mieszańców oraz spełnieniu wysokich standardów zrównoważonego budownictwa. Ten zamysł idzie w ślad za oczekiwaniami inwestora mówi Tomasz Konior. – Nowoczesność wpisana z szacunkiem w lokalny kontekst to znak rozpoznawczy marki PURO. Tak będzie również w Katowicach. Projekt hotelu nawiązuje do założenia »Ściany zachodniej«: alei Korfantego, na które składają się niskie i rozłożyste pawilony oraz wysokie obiekty, niektóre o statusie ikon polskiej architektury. Postawiliśmy na połączenie wysokościowca i niskiego podium, aby dopełnić istniejący zespół zabudowy.

Od alei widoczna będzie część hotelu licząca 14 kondygnacji i 56 metrów wysokości, podobnie jak sąsiadująca z hotelem Superjednostka. Natomiast od zachodu budynek zyska dwukondygnacyjny cokół odpowiadający wysokością stojącemu obok pawilonowi BWA.

Wnętrza hotelu w Katowicach zaprojektuje londyńskie studio projektowe DeSallesFlint, z którym sieć realizowała już kilka inwestycji w Polsce, w tym hotel w Warszawie. Stylistyka wnętrz oparta będzie m.in. o surowe materiały: beton, cegłę, drewno i stal, które mają nadać pomieszczeniom lekko industrialnego charakteru, ale też ponadczasowej szlachetności z projektami mebli europejskich manufaktur, pracami artystów i rzemieślników. Kierowanie procesem budowy zostało powierzone spółce Hotel Inwest, związanej z PURO od początku rozwoju sieci.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *