a&o Hostel w Warszawie otwarty   OTWARCIA

Na Woli przy ul. Kasprzaka ruszył a&o Hostel z 600 łóżkami w 200 pokojach jedno-, dwu- i wieloosobowych. To największy hostel w Polsce i pierwszy należący do zachodniej sieci. Sieć a&o skupia 39 hosteli i hotele budżetowe w ośmiukrajach.

Łóżko w pokoju 6-osobowym kosztuje 33 zł, w 4-osobowym 49 zł, pokój 2-osobowy – 130 zł, a 4-osobowy – 196 zł. Dzieci do 18 roku życia śpią za darmo w pokoju rodziców. Wszystkie pokoje posiadają własne łazienki. a&o Warszawa Wola oferuje m.in. śniadania typu all-you-can-eat, które można dokupić za 29 zł, całodobowy bar z przekąskami, sale konferencyjne, strefę coworkingu, pralnię, kuchnię dla gości, kącik zabaw, bilard i miejsca parkingowe. Hostel znajduje się w budynku powstałym w latach 50. ubiegłego wieku, w którym mieściły się Zakłady Radiowe im. M. Kasprzaka. Po bankructwie w połowie lat 90. w budynku miał siedzibę do 2017 r. Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Ostatnio budynek należał do luksemburskiego funduszu RE Investment, a zarządzała nim firma MF Capital, która po przebudowie uzyskała zezwolenia na prowadzenie tam działalności hotelowej, dzięki czemu mógł być sprzedany grupie a&o. Wnętrza zaprojektowane zostały przez pracownię Tremend. – Budynek spełnia podstawowe kryteria naszych obiektów. Cechuje go bardzo dobra dostępność, bliskość centrum i jest jednocześnie obiektem z dużym potencjałem – mówi Henri Wilmes, chief investment officer a&o. – Polska ma bardzo młode społeczeństwo: wielu uczniów, młodych ludzi i rodziny, dla których Warszawa jest bardzo popularnym celem podróży, a stolica staje się coraz bardziej atrakcyjną metropolią jako jeden z najważniejszych celów podróży w Europie.

Pierwszy a&o Hostel otwarty został w 2000 r. w Berlinie. Obecnie sieć skupia 34 obiekty będące połączeniem hotelu budżetowego i hostelu, głównie w Niemczech i Austrii, a także m.in. w Amsterdamie, Kopenhadze, Wenecji, Pradze i Budapeszcie, łącznie z 24 tys. łóżek. To największa sieć hostelowa w Europie. Sieciowe hostele stają się coraz popularniejsze w Europie. Do głównych graczy zaliczają się sieci Generator Hostels, Wombat, St Christopher’s Inn i Meininger, która ogłosiła już plany otwarcia swojego obiektu w ścisłym centrum Warszawy w 2022 r. ze 151 pokojami i 456 miejscami. W ostatnich latach także globalne sieci hotelowe zaczęły tworzyć marki łączące w sobie elementy hoteli budżetowych i hosteli, np. AccorHotels wprowadził markę Jo&Joe, Vienna House – R.evo, a Hilton ogłosił powstanie marki Motto by Hilton. Również Grupa Arche w swoich inwestycjach: w Arche Hotel Geologiczna w Warszawie i kolejnych Dwór Uphagena w Gdańsku i Garnizon w Białymstoku, łączy te funkcje. Obecnie w Polsce działa ok. 100 hosteli w Krakowie, ok. 50 w Warszawie oraz po ok. 20 w Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. Zazwyczaj oferują od kilkunastu do kilkudziesięciu łóżek.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *