Baltic Wave w Kołobrzegu będzie działał pod marką Crowne Plaza   INWESTYCJE

Spółka Baltic Wave odpowiedzialna za realizację hotelu Baltic Wave w Kołobrzegu podpisała umowę franczyzową z InterContinental Hotels Group na markę Crowne Plaza. Hotel Crowne Plaza Kołobrzeg Resort zaoferuje 468 apartamentów sprzedawanych w systemie condo. Obecnie trwają prace budowlane, które mają zakończyć się w 2021 roku.

14-kondygnacyjny hotel będzie jednym z najwyższych budynków w Kołobrzegu. Powstaje w uzdrowiskowej części Kołobrzegu, 200 m od plaży. W hotelu znajdą się m.in. basen panoramiczny typu infinity-edge, kryty kompleks basenowy, strefa SPA & wellness, bar i kawiarnia widokowa oraz restauracje, a także wielofunkcyjna przestrzeń konferencyjno- bankietowo-wystawiennicza. W ramach tej części budynku zaprojektowano salę konferencyjną na 500 osób z możliwością podziału na mniejsze jednostki oraz z dostępem do foyer z zapleczem bufetowym połączonym z kuchnią hotelową. Crowne Plaza Kołobrzeg Resort będzie umożliwiał, jako jeden z nielicznych budynków hotelowych w Polsce, wjazd i ekspozycję samochodów do przestrzeni konferencji, co pozwoli na organizację wydarzeń związanych m.in. z prezentacją nowych modeli aut.

Crowne Plaza Kołobrzeg Resort wzbogaci nadbałtycką bazę noclegową o najwyższy standard. Wyjątkowe udogodnienia, komfortowe apartamenty i atrakcyjna lokalizacja to tylko niektóre z atutów, które wyróżnią hotel na tle innych obiektów turystycznych na polskim wybrzeżu – przekonuje Tomasz Wajsgerber, prezes spółki Baltic Wave. –  Kołobrzeg to niezwykle ważny punkt na turystycznej mapie Polski, ale nadal brakuje w nim najwyższej klasy obiektów zapewniających odpowiednią infrastrukturę zarówno dla gości indywidualnych, jak i biznesowych. Potencjał realizowanej inwestycji i jej atrakcyjnej lokalizacji dostrzegła międzynarodowa sieć hotelarska. Współpraca z renomowanym partnerem to doskonały sygnał dla osób, które już zainwestowały w apartament w naszym obiekcie lub zastanawiają się nad takim rozwiązaniem. Jesteśmy przekonani, że marka Crowne Plaza podkreśli luksusowy charakter hotelu i przyciągnie do nas gości oczekujących najwyższego standardu.

Należąca do sieci IHG marka Crowne Plaza powstała w 1983 roku i pozycjonowana jest w segmencie upscale między Intercontintal a Holiday Inn. Obecnie działa pod nią 430 hoteli na całym świecie. Marka skupia się szczególnie na zapewnieniu wygód podróżującym służbowo. Crowne Plaza Kołobrzeg Resort będzie częścią brandu Crowne Plaza Hotels & Resorts, który czerpie z biznesowego charakteru marki, a jednocześnie zapewnia udogodnienia spotykane w prestiżowych obiektach wakacyjnych.

– Kołobrzeski hotel będzie trzecim w Polsce obiektem marki Crowne Plaza, ale pierwszym w tym kraju hotelem typu Crowne Plaza Resort. Inwestycja doskonale wpisuje się w filozofię brandu – mówi Miguel Martins, dyrektor ds. rozwoju w Europie Wschodniej  i Turcji IHG.– Dzięki infrastrukturze zaprojektowanej dla gości biznesowych, pięciogwiazdkowym udogodnieniom oraz doskonałej obsłudze Crowne Plaza Resort Kołobrzeg spełni wymagania współczesnego podróżnika. Istotna jest również sama lokalizacja obiektu. Kołobrzeg to polska stolica wypoczynku, ale też atrakcyjne miejsce na organizację konferencji lub innych wydarzeń o charakterze biznesowym poza sezonem. To idealne miejsce dla hotelu marki Crowne Plaza.

Tomasz Wajsgerber, prezes spółki Baltic Wave, i Miguel Martins, dyrektor ds. rozwoju w Europie Wschodniej  i Turcji IHG

W tym roku otwarty zostanie w Warszawie pierwszy w Polsce hotel pod marką Crowne Plaza w kompleksie The Warsaw Hub. Podpisano też umowę na hotel w Sopocie. W Kołobrzegu w ubiegłym roku otwarty został Seaside Park z 210 pokojami, a w tym roku otwarty ma zostać hotel Radisson z 209 pokojami i rozbudowany o 114 pokoi hotel Solny.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *