Vienna House ujawnia więcej szczegółów o R.evo w Katowicach   INWESTYCJE

Dwa tygodnie temu informowaliśmy o planach otwarcia w marcu 2021 r. w centrum Katowic w byłym budynku biurowym firmy Energożelbet pierwszego na świecie hotelu pod marką Vienna House R.evo TUTAJ. Teraz sieć upubliczniła więcej szczegółów dotyczących nowego  hotelu z 203 pokojami.

W hotelu znajdzie 145 pokoi dwuosobowych, 5 jednoosobowych, 50 apartamentów oraz 3 pokoje Family & Friends. Sercem Vienna House R.evo Katowice będzie lobby z recepcją, barem i strefą wypoczynku, gdzie będzie można zjeść śniadanie, umówić się na spotkanie, a także zorganizować tymczasowe miejsce pracy. Z kolei w strefie Work & Play znajdzie się przestrzeń, którą można będzie wynająć na wyłączność na spotkania czy telekonferencje. W otwartej kuchni restauracji Canteen przygotowywane będą potrawy inspirowane kulturą food trucków. W piecu do pizzy wypiekana będzie pizza, a ofertę kulinarną uzupełnią burgery i sałatki. Wszystkie dania można zjeść na miejscu lub zamówić na wynos – osobiście lub przez aplikację.

Do wielu usług będzie można uzyskać dostęp za pomocą mobilnego concierge’a oraz hotelowego komunikatora. Przez aplikację goście mogą m.in. zamówić i skomponować swój posiłek w restauracji. Codzienne życie w hotelu ułatwić mają też takie udogodnienia jak skrytki na zakupy dla gości, samoobsługowa pralnia, paczkomaty, sklep z podstawowymi artykułami, pamiątkami, produktami lokalnych projektantów czy winem oraz znajdujące się w podziemiach kino z 30 fotelami. W strefie fitness można będzie skorzystać z osobistych sesji treningowych, głównie składających się z ćwiczeń wykorzystujących ciężar własnego ciała. Gość będzie mógł też wybrać się na jogging, korzystając z miejskich ścieżek dostępnych w mobilnym concierge’u.

– Wraz z Pinewood Investment Management rozpoczniemy na polskim rynku zupełnie nowy etap. Vienna House R.evo doskonale odzwierciedla ducha czasów, wychodząc naprzeciw obecnym i przyszłym wyzwaniom miast i metropolii. Cieszę się, że nasza wizja nabiera teraz kształtu właśnie w Katowicach – mówi Rupert Simoner, CEO Vienna House.
Marka Vienna House R.evo stanowić ma połączenie „rewolucji” i „ewolucji” w hotelarstwie. Jak opisuje sieć Vienna House: „Obiekty tej marki są równie ekscytujące jak hotel, elastyczne jak apartament oraz osobiste jak dom. Vienna House R.evo wychodzi naprzeciw trendom społecznym, zapewniając gościom więcej możliwości w zakresie długości pobytu i rodzaju zakwaterowania. Oferuje także inteligentnie zaaranżowaną przestrzeń pokoi, tętniące życiem hotelowe lobby oraz nowoczesną restaurację i bar. Usługi i procedury, zarówno hotelu jako produktu, jak i miejsca osobistego doświadczenia, są przedefiniowane w wymiarze cyfrowym i analogowym”.

Według koncepcji sieci R.evo to więcej niż hotel. „To mały świat dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego gościa. Oferta jest elastyczna bez względu na to, czy gość wynajmuje pokój na jedną noc, czy apartament na sześć tygodni. Pokoje Family & Friends z podstawowymi udogodnieniami są dostępne dla grup do czterech osób, ale mogą z nich korzystać też indywidualni goście. R.evo łączy wszystko pod jednym dachem. Mobilny dostęp do różnorodnych usług, tych tradycyjnych i samoobsługowych, ułatwia spełnianie codziennych potrzeb. Standardowe role pracowników zostały zweryfikowane i określone na nowo. Vienna House R.evo Katowice stanie się pionierem tej koncepcji już w marcu 2021 roku”.

– Jesteśmy bardzo dumni mogąc być częścią zespołu, który tu w Polsce wprowadza na świat koncept R.evo. Po miesiącach pracy i poznawania tego pomysłu, jestem przekonany, że zrewolucjonizuje rynek. Wraz z Vienna House przekształcimy sposób, w jaki hotel może wyglądać, by sprostać wymaganiom i stylowi życia nowych pokoleń, zapewniając im miejsce, gdzie będą mogli mieszkać, pracować i spotykać się, a jednocześnie wciąż czuć się jak w domu  – mówi Rafał Mirowski, dyrektor generalny Pinewood Investment Management.

Remont dawnego budynku biurowego już się rozpoczął. Zakończenie prac i otwarcie obiektu planowane jest na marzec 2021 roku. Za wystrój wnętrz R.evo odpowiada pracownia BWM Architekten, natomiast rysunki wykonawcze przejmie znane polskie biuro architektoniczne, które zapewni zgodność z polskimi przepisami. W Monachium trwa obecnie budowa drugiego Vienna House R.evo. Jego otwarcie planowane jest na rok 2022.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *