B&B Hotel planuje wejść do Olsztyna

Sieć B&B Hotels zamierza wybudować w centrum Olsztyna swój kolejny obiekt. W styczniu uzyskała z Urzędu Miasta warunki zabudowy. Obecnie w Olsztynie i całym województwie nie ma żadnego hotelu międzynarodowej sieci po wyjściu spod marki Best Western Plus hotelu Dyplomat.

Wniosek o wydanie warunków określających zasady prowadzenia inwestycji na działce o powierzchni 1,5 tys. m kw. został złożony w sierpniu 2018 r. Kolejnym krokiem jest wystąpienie o pozwolenie na budowę. Hotel powstać miałby między dwoma budynkami objętymi ochroną konserwatora przy ul. Linki i 1 Maja. Obecnie w Polsce działa osiem hoteli sieci B&B, a dziewiąty otwarty ma być w Lublinie w tym roku. W Olsztynie nie ma obecnie żadnego hotelu sieciowego. Do ubiegłego roku od uruchomienia w 2010 r. pod marką Best Western Plus działał hotel Dyplomat z 28 pokojami. Jesienią tego roku otwarty ma zostać Hampton by Hilton ze 105 pokojami w kompleksie Centaurus z budynkami mieszkalnymi i biurowymi

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *