Styczniowy RevPAR w Krakowie wyższy o blisko 30 proc.

Styczeń to najsłabszy miesiąc w hotelach wielkomiejskich. Ale w tym roku był wyjątkowo udany dla rynku krakowskiego. Powód: obchody 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau z udziałem ponad pięćdziesięciu prezydentów, premierów i przedstawicieli rodzin królewskich.

Przychód z dostępnego pokoju RevPAR w Krakowie wzrósł w styczniu o ponad 29 proc. w porównaniu ze styczniem 2019 r. i wyniósł 145,6 zł, podczas gdy rok wcześniej 112,7 zł. Średnie obłożenie hoteli było wyższe aż o 8,5 p.p. – 54,3 proc., a średnie ceny o 22 zł – 268,4 zł. Na wyniki hoteli w styczniu duży wpływ ma termin ferii na Mazowszu, podczas których znacząco spowalnia ruch biznesowy. W ub.r. zaczynały się one już styczniu (w tym roku w całości przypadły na luty), więc i styczniowe wyniki były nieco lepsze niż rok wcześniej, mimo że dostępność pokoi w związku z nową podażą wzrosła o 8-10 proc. W Warszawie – gdzie od stycznia 2019 r. otwarto Puro i Motel One w centrum, Vienna House i Four Points by Sheraton na Służewcu, Moxy na Pradze i Arche Geologiczna na granicy Ochoty i Włoch łącznie z ponad 1 tys. pokoi (a na rynek powrócił zamknięty na czas generalnego remontu Radisson Collection) – obłożenie pozostało na ubiegłorocznym poziomie nieco ponad 60 proc., a średnia cena nawet nieznacznie wzrosła o 7 zł do 286,5 zł. Przełożyło się to na wyższy o ponad 3 proc. [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Piotr Stawiński

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *