Miguel Martins awansuje na szefa rozwoju sieci IHG w Europie Północnej   PERSONALIA

Miguel Martins, dyrektor ds. rozwoju sieci IHG w Polsce i Europie Wschodniej, awansował szefa rozwoju (head development) sieci w regionie Europy Północnej, obejmującym oprócz Polski, Czech, Słowacji i Węgier, Niemcy, Austrię, Szwajcarię, kraje Beneluxu oraz Skandynawię.

To nowo utworzone stanowisko w związku z nową strukturą zespołu ds. rozwoju w Europie Północnej po odejściu szefa rozwoju regionu DACH (obejmującego rynki niemieckojęzyczne) Martina Bowena po 23 latach pracy w sieci IHG. Miguel Martins będzie bezpośrednio podlegał wiceprezes ds. rozwoju IHG w Europie Willemijn Geels i dołączy do zespołu kierowniczego działu rozwoju regionu Europy Północnej, na czele którego stoi Mario Maxeinera, dyrektor zarządzający tym regionem.

Na nowym stanowisku Miguel Martins jest odpowiedzialny za strategiczny rozwój wszystkich marek IHG w regionie przez umowy o zarządzanie i franczyzę. Będzie też kontynuował  ścisłą współpracę z właścicielami i inwestorami w celu osiągnięcia długoterminowego wzrostu. Jak napisano w komunikacie sieci: „W ciągu pięciu lat pracy w IHG, Miguel zbudował silną pozycję IHG na rynkach Europy Wschodniej. Szczególnie w Polsce zbudował silny portfel 12 otwartych hoteli oraz ponad 20 w przygotowaniu, skutecznie potrajając naszą obecność na rynku w ciągu najbliższych 3-5 lat”.

– Jako nowy szef ds. rozwoju w Europie Północnej, Miguel pojawia się w ekscytującym momencie dla IHG. Widzimy duży potencjał wzrostu dla wszystkich marek naszego portfolio z Kimpton i InterContinental w segmencie luxury, naszą nową markę voco w segmencie upscale i oczywiście kontyuowanie sukcesu rodziny marek Holiday Inn. Dzięki swoim osiągnięciom, Miguel jest doskonale przygotowany do ich dalszego rozwoju wraz z właścicielami hoteli w tym dynamicznym dla biznesu czasie – powiedziała Willemijn Geels.

Miguel Martins w latach 2007 - 2015 był dyrektorem firmy Polish Hotel Company zajmującej się rozwojem projkektów hotelowych pod markami IHG: Holiday Inn, Holiday Inn Express i Crowne Plaza. W 2015 r. został dyrektorem ds. rozwoju sieci IHG na Polskę. Trzy lata później zakres jego kompetencji poszerzono o rynki w Czechach, na Słowacji, Węgrzech, w Bułgarii i Rumunii, a w ub. r. również o Turcję.

Managerem ds. rozwoju na Polskę został pochodzący z Uzbekistanu Farkhad Kamiłow, związany z siecią IHG od dziesięciu lat. Przez ostatnie dwa lata zajmował stanowisko Manager Investment Analysis Franchise, Europe w centrali IHG w angielskim Denham.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *