Wpływ COVID- 19 na aktywność w organizowaniu konferencji w Polsce   ANALIZY I RAPORTY

Z-Factor, firma świadcząca usługi doradcze i konsultingowe dla branży turystycznej, przeanalizowała aktualną sytuację i aktywność firm w organizowaniu konferencji w Polsce.

Porównanie okresu 4 ostatnich tygodni (12 luty – 10 marzec) versus taki sam okres w roku poprzednim wygląda następująco:

Miasta takie jak Katowice i Gdynia zanotowały wzrosty w liczbie wydarzeń (należy pamiętać, że pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce stwierdzono 4 marca), sytuacja jest stabilna w Gdańsku, natomiast nieznaczne straty widoczne są w Krakowie i Wrocławiu (około 8%).

W Warszawie zorganizowano o 20% mniej wydarzeń w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego, mniejsza liczba wydarzeń wynika z ostatnich dwóch tygodni lutego. W marcu póki co liczba zorganizowanych wydarzeń jest nieznacznie mniejsza w porównaniu do takiego samego okresu w ubiegłym roku - wynika z danych prezentowanych przez Z-Factor.

W Lublinie i Łodzi odbyło się o odpowiednio 22% i 30% mniej wydarzeń niż rok wcześniej.

Obecnie najbardziej negatywny wpływ COVID-19 na środowisko konferencyjne stratę obserwujemy w Poznaniu – miasto straciło już ok 32% wydarzeń i w Sopocie, w którym miało miejsce prawie 50% mniej wydarzeń.

Jak zastrzegają autorzy raportu "sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie."

Rynek konferencyjny w europejskich miastach

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *