Kolejny B&B Hotel powstanie w Szczecinie   INWESTYCJE

W centrum Szczecina przy ul. Panieńskiej powstanie B&B Hotel. Sieć uzyskała już zgodę na roboty budowlane na działce w pobliżu powstającego ibisa Styles Orbisu. B&B planuje też hotele w Lublinie, Olsztynie i Bydgoszczy. Obecnie ma ich osiem z ponad 900 pokojami.

Fot. Sebastian Wołosz, "Głos Szczeciński"

Francuska sieć hoteli ekonomicznych B&B chce wybudować hotel na Podzamczu, przy Baszcie Siedmiu Płaszczy. Jeszcze w marcu [ub.r.] inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę hotelu, który ma posiadać garaż podziemny. Przewidziano też lokale usługowe. Miesiąc później, 16 kwietnia 2019 r. magistrat nałożył na B&B obowiązek uzupełnienia dokumentów i projektu budowlanego o pozwolenie na budowę. Dwa miesiące po tym, 17 czerwca urząd, na wniosek pełnomocnika inwestora, zawiesił postępowanie w tej sprawie.

Jaki był powód? Miasto milczy. Dopiero 29 października tego roku Zachodniopomorski Konserwator Zabytków wydał „pozwolenie na prowadzenie robót budowlanych” – informuje „Głos Szczeciński”. Sieć B&B Hotels kupiła też działki w centrum Olsztyna i Bydgoszczy pod kolejne hotele. W budowie jest B&B Hotel w Lublinie ze 130 pokojami. W sieci działają już hotele w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Katowicach, Toruniu oraz wydzierżawione w ostatnim czasie w Rzeszowie i Nowym Targu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *