Bezdomni zamieszkają w pustych hotelach w Wielkiej Brytanii   KORONAWIRUS

Puste hotele w Wielkiej Brytanii zostaną przekształcone w tymczasowe schroniska dla bezdomnych. Rząd pilnie potrzebuje znaleźć 45 tysięcy miejsc noclegowych – pisze The Guardian.


Strategia ochrony bezdomnych ogłoszona na początku tego tygodnia przez brytyjski rząd umożliwia rekwizycję pustych hoteli i przekształcenie ich w schroniska dla osób bezdomnych, szczególnie narażonych na zachorowanie na koronawirusa.


Hotele będą wynajmowane przez rząd przy użyciu funduszy przeznaczonych na walkę z pandemią. Analiza przeprowadzona przez uczonych z University College London wykazała, że umieszczanie grup szczególnego ryzyka w hotelach jest również znacznie bardziej opłacalne niż leczenie tych osób w szpitalach. Ludzie bezdomni należą do najbardziej narażonych na koronawirusa, co podkreśla potrzebę szybkiej reakcji.


Oprócz hoteli do przejęcia zakwalifikowano także nieużywane biurowce i akademiki, choć analizy wskazują, że miejsc w hotelach powinno wystarczyć. W samym Londynie jest prawie 160 000 pokoi hotelowych, a kolejne 8 000 w 65 nowych hotelach ma zostać otwartych w tym roku, choć prawdopodobnie ich liczba spadnie.


Burmistrz Londynu Sadiq Khan podpisał już umowę z siecią IHG, właścicielem takich marek jak Holiday Inn, Holiday Inn Express i Crowne Plaza, na mocy której sieć wynajmie setki pokoi dla bezdomnych na okres kolejnych trzech miesięcy.
London City Hall nie podał ceny najmu pokoi, ale poinformował, że „pokoje zostały zarezerwowane po „znacznie obniżonej cenie”. W latach 2018-2019 Londyn liczył około 9 000 osób bezdomnych.


Podobne rozwiązania wprowadzono także we Francji


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *