Największe sieci hotelowe tną koszty   KORONAWIRUS

Sieć Marriott zdecydowała m.in. o oddelegowaniu na urlop dziesiątek tysięcy pracowników na okres od  60 do 90 dni, a także skróceniu tygodnia pracy osobom, które nie są zatrudnione przez konkretne obiekty, ale odpowiadają na przykład za wyniki danych regionów lub pracują w centralach firmy. Podobne decyzje podjęły sieci Hilton i Hyatt.

Prezes i dyrektor generalny sieci Hilton, Christopher Nassetta zrezygnuje z pensji do końca roku, a komitet wykonawczy spółki zastosuje obniżkę wynagrodzenia o 50% „na czas kryzysu”. Nasetta dodał, że obecny kryzys jest największym w historii branży, odkąd Hilton powstał 100 lat temu.

Wiele sieci zdecydowało się także wysłać pracowników swoich central na bezpłatne, 90 dniowe urlopy, a ci którzy będą pracować otrzymają wypłaty niższe do 20%.

W sieci Marriott prezes wykonawczy Bill Marriott Jr. i dyrektor generalny Arne Sorenson także w ogóle nie będą pobierać pensji do końca 2020 roku, a kadra zarządzająca dostanie tylko połowę dotychczasowych wynagrodzenia.

Redukcje dotyczyć będą także pracowników hoteli. Część hoteli sieci Marriott zmniejszy zatrudnienie, zamknięte mogą zostać również niektóre piętra i punkty gastronomiczne.

Podobne oszczędności zdecydowała się wprowadzić sieć Hyatt, której dyrektor generany Mark Hoplamazian i prezes Tom Pritzker rezygnują ze 100% swoich pensji, podczas gdy reszta wyższej kadry kierowniczej otrzyma 50% swojego dotychczasowego wynagrodzenia. Sieć zdecydowała też na zwolnienie dyrektorów ds. rozwoju w Europie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Największe sieci hotelowe tną koszty

  1. Szkoda , że Pan Wróblewski z sieci Zdrojowa Hotels razem ze swoim zarządem podjęli decyzje z powodu „braku pieniędzy „ na urlopy bezpłatne spowodowane epidemią koronawirusa , przymuszajac pracowników do podpisania przygotowanego przez nich wniosku o takowy urlop na okres ponad 3 miesięcy . Minęło już 2 tygodnie a my nie dostaliśmy żadnych informacji na temat napisanych przez nas wniosków o cofnięcie takiego urlopu . Dyrekcja , zarząd i cała reszta ma gdzieś swoich pracowników , przecież nam nic się nie należy . Ważne , żeby się zgadzały u prezesów pieniądze na koncie .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *