Premier Mateusz Morawiecki: Podjęliśmy decyzję o zamknięciu hoteli   KORONAWIRUS

-Podjęliśmy decyzję o zamknięciu hoteli za wyjątkiem miejsc, gdzie odbywa się kwarantanna - powiedział właśnie podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Goście korzystający dotychczas z obiektów muszą zostać wykwaterowani do 2 kwietnia, nie dotyczy to osób które są w delegacji i korzystają z usług noclegowych w ramach wykonywania obowiązków służbowych.

-Osoby wracające do kraju z zagranicy zostaną kierowane do miejsc gdzie będą odosobnione, a jeśli zdecydują się wrócić do domu, całe rodziny będą poddawane kwarantannie - powiedział premier.

-Jeśli chcemy by życie gospodarczo-społeczne wróciło po paru miesiącach do normalności, musimy wprowadzić nowe obostrzenia. 2 metry odległości na ulicy, zamknięcie punktów usługowych – kosmetycznych i fryzjerskich, limit osób w sklepach ustalony na 3 osoby do kasy, na bazarach 3 osoby do straganu.

W weekendy wielkopowierzchniowe sklepy budowlane będą zamknięte.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

4 komentarze do “Premier Mateusz Morawiecki: Podjęliśmy decyzję o zamknięciu hoteli

  1. Mam pytanie co jeśli jestem pokojową w takim hotelu, który będzie otwarty ze względu na przyjmujących na kwarantannę.Czy w tej sytuacji mogę odmówić przyjścia do pracy? Starać się o zwolnienie lekarskie czy urlop?Czy pracodawca może mnie zwolnić?

  2. Aktualnie większość osób przebywających w hotelach to goście biznesowi. Czyli generalnie niewiele się zmienia.

  3. Zastanawiam się jak wyegzekwować czy klient jest służbowo czy prywatnie. W związku z nowym zaostrzeniem klient prywatny nie może skorzystać z noclegu. Czy ktoś będzie to sprawdzał? Co w momencie nieprawdziwej deklaracji klienta kto ponienie odpowiedzialność klient cy właściciel obiektu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *