-Podjęliśmy decyzję o zamknięciu hoteli za wyjątkiem miejsc, gdzie odbywa się kwarantanna - powiedział właśnie podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Goście korzystający dotychczas z obiektów muszą zostać wykwaterowani do 2 kwietnia, nie dotyczy to osób które są w delegacji i korzystają z usług noclegowych w ramach wykonywania obowiązków służbowych.
-Osoby wracające do kraju z zagranicy zostaną kierowane do miejsc gdzie będą odosobnione, a jeśli zdecydują się wrócić do domu, całe rodziny będą poddawane kwarantannie - powiedział premier.
-Jeśli chcemy by życie gospodarczo-społeczne wróciło po paru miesiącach do normalności, musimy wprowadzić nowe obostrzenia. 2 metry odległości na ulicy, zamknięcie punktów usługowych – kosmetycznych i fryzjerskich, limit osób w sklepach ustalony na 3 osoby do kasy, na bazarach 3 osoby do straganu.
W weekendy wielkopowierzchniowe sklepy budowlane będą zamknięte.
Mam pytanie co jeśli jestem pokojową w takim hotelu, który będzie otwarty ze względu na przyjmujących na kwarantannę.Czy w tej sytuacji mogę odmówić przyjścia do pracy? Starać się o zwolnienie lekarskie czy urlop?Czy pracodawca może mnie zwolnić?
Jak zwykle brak konkretów ze strony rządu, że nie wspomnę o wsparciu dla tej branży 🙁
Aktualnie większość osób przebywających w hotelach to goście biznesowi. Czyli generalnie niewiele się zmienia.
Zastanawiam się jak wyegzekwować czy klient jest służbowo czy prywatnie. W związku z nowym zaostrzeniem klient prywatny nie może skorzystać z noclegu. Czy ktoś będzie to sprawdzał? Co w momencie nieprawdziwej deklaracji klienta kto ponienie odpowiedzialność klient cy właściciel obiektu?
A my wtedy zainwestowaliśmy w rzeczy z https://www.fryzomania.pl/ i mieliśmy własne, domowe fryzjerstwo. Więc da się – czemu nie? I to w sumie był mądry krok 😉