Boom w Warszawie. Był

W latach 2018-2019 w Warszawie otwarto 16 hoteli i aparthoteli z ponad 3 tys. pokoi. Na ten rok zapowiadane było (jeszcze w lutym) otwarcie kolejnych dziesięciu z ok. 1,7 tys. pokoi. A w planach kolejnych 20 obiektów z ok. 4,3 tys. pokoi. Zapewne większość z nich zostanie zamrożona. Ale ile się otworzy, nawet z tych, które miały ruszyć w tym roku?Od trzech lat w marcowym wydaniu „Hotelarza” pokazujemy stan inwestycji hotelarskich w Warszawie w materiałach zatytułowanych od „MegaBoom w Warszawie” przez „GigaMegaBoom” po „TeraGigaMegaBoom”. „Następna jednostka to peta, którą będzie można opisać stan warszawskiego rynku w marcu 2020 r.” – pisaliśmy rok temu. I tak pierwotnie miał być zatytułowany ten artykuł „PetaTeraGigaMegaBoom w Warszawie”. Bo choćby tylko od ubiegłorocznej edycji naszego miniraportu ogłoszone zostały plany nowych hoteli, m.in. Tribe na Brackiej, Vib na Zgody, Sadie Best Western przy Krakowskim Przedmieściu, Moxy przy Towarowej, Tulip Residences na Pradze Płd., Best Western Plus w Wawrze czy duży kompleks hotelowy Dekpolu przy EXPO XXI. Sieć Barcelo weszła do projektu hotelowego przy EC Powiśle, oficjalnie potwierdzono Hamptona by Hilton na Ochocie i Autograph Collection na Starówce.

Jednak nie będzie takiego tytułu, bo między początkiem a połową marca w Polsce wybuchła epidemia koronawirusa. I to zmieniło, zmienia i zmieni całą branżę hotelarską, nie tylko polską i nie tylko hotelarską. Jak w takiej sytuacji traktować zapowiedzi, plany i postępy inwestycji przy ponad 20 hotelach w Warszawie? I co z hotelami, które w praktyce są już gotowe do otwarcia? Zawsze najlepszy sposób jest taki: udajmy, że tego nie ma i nie było. I wychodząc z takiego założenia, można generalnie przeanalizować stan inwestycji hotelarskich w stolicy na luty 2020 r., bo na rynku działo się dużo.

Co ruszy(ć miało) w 2020 r

. Tylko w dwóch poprzednich latach na rynek weszło ponad 3 tys. pokoi, m.in. w takich hotelach jak Raffles, Renaissan [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Rafał Szubstarski

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.