Obłożenie w hotelach Orbisu spadło w marcu o 50 pkt. proc.   WYNIKI RYNKOWE

Obłożenie hoteli należących do Orbisu spadło w marcu 2020 r. o 50 punktów proc. w porównaniu do marca 2019, podczas gdy w pierwszych dwóch miesiącach było wyższe o 2,3 p.p. Łączne przychody w pierwszym kwartale, według wstępnych szacunków, wyniosły 208 mln zł i były niższe o 22 proc. porównaniu z tym samym okresem 2019 r. – ogłosił Orbis w giełdowym raporcie bieżącym „Wpływ epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 na sytuację Orbis S.A. i jego spółek zależnych”.

„Trwający kryzys i wyjątkowe środki podejmowane przez rząd polski i rządy innych krajów, w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się epidemii mają znaczący wpływ na branżę hotelarską oraz sytuację operacyjną i finansową hoteli prowadzonych przez Emitenta i jego spółki zależne. W celu optymalizacji i dostosowania zakresu i kosztów działalności do powyższej sytuacji oraz zapewnienia przestrzegania ograniczeń prawnych, Emitent i spółki zależne Emitenta, tymczasowo zawiesiły lub wkrótce zawieszą działalność prawie wszystkich hoteli, z pewnymi nielicznymi wyjątkami” – informuje Orbis. „Zawieszenie działalności nie ma charakteru trwałego i w przypadku zmiany sytuacji możliwe jest szybkie przywrócenie funkcjonowania każdego z hoteli, uwzględniając potencjalną możliwość wynajmu hotelu na potrzeby działań związanych z walką z epidemią i jej konsekwencjami, takich jak kwarantanna lub zapewnienie zakwaterowania personelowi medycznemu”.

Orbis podkreśla jednocześnie, że jego działalność gospodarcza (sytuacja finansowa) nie jest obecnie zagrożona i nie widzi niebezpieczeństwa utraty płynności finansowej, ani trudności w regulowaniu zobowiązań finansowych. „Niemniej przebieg epidemii jest bardzo dynamiczny i najprawdopodobniej spowoduje zmniejszenie przychodów Emitenta i Grupy Emitenta w całym roku obrotowym 2020, jednak na dzień sporządzenia niniejszego raportu, Emitent nie jest w stanie oszacować pełnego wpływu epidemii na wyniki finansowe”.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Obłożenie w hotelach Orbisu spadło w marcu o 50 pkt. proc.

  1. Wszyscy odczuwamy skutki tego co się dzieje, jednak branża turystyczna cierpi chyba najbardziej. Ciekawe kiedy wejdzie pakiet pomocowy i bileciki 1000zl..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *