Austria planuje ponownie otworzyć hotele. W połowie maja   KORONAWIRUS

Austriacki rząd uznał, że jeśli utrzyma się zmniejszająca dynamika występowania nowych zakażeń koronawirusem, to od połowy kwietnia w tym kraju możliwe będzie ponowne otwarcie małych sklepów, od 1 maja działalność wznowią m.in. galerie handlowe, a od połowy tego miesiąca lokale gastronomiczne i hotele.

Wiedeń

Przedstawione propozycje nie są jeszcze konkretnym planem, tylko „określeniem celów” - podkreślono.

Kanclerz Sebastian Kurz zapowiedział, że przy spełnieniu dodatkowych warunków od 14 kwietnia właściciele sklepów z powierzchnią do 400 metrów kwadratowych będą mogli ponownie otworzyć swoje lokale.

Wśród wymogów wymienił stałą dezynfekcję powierzchni sklepowej i obowiązek kontroli, aby w sklepie przebywał maks. 1 klient na 20 metrów kwadratowych. Każdy klient będzie musiał nosić maseczkę ochronną. 14 kwietnia swoją działalność będą mogły wznowić także centra budowlano-remontowe.

Od 1 maja swoją działalność będą mogły wznowić wszystkie sklepy, centra handlowe i salony fryzjerskie – zapowiedział Kurz. Lokale gastronomiczne i hotele będą musiały poczekać z otwarciem do połowy maja, podobnie jak szkoły - postanowił rząd.

Nałożony na wszystkich obywateli częściowy zakaz opuszczania domu ma obowiązywać do końca kwietnia, a organizacja zgromadzeń masowych będzie zabroniona przynajmniej do końca czerwca.

Także inne europejskie kraje przygotowują się do stopniowego luzowania obostrzeń. Niemiecki rząd także planuje po 19 kwietnia otwarcie sklepów i szkół w wybranych regionach kraju. Nadal jednak będą stosowane środki służące zwiększeniu dystansu społecznego. Także rząd Czech rozważa złagodzenie wprowadzonych środków, które zdusiły gospodarkę i zamknęły obywateli, jeżeli w najbliższych dniach utrzyma się spadek nowych przypadków koronawirusa. Podobnie mają postąpić w najbliższym czasie władze w Danii.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *