We Wrocławiu izolatorium w hotelu Wieniawa   KORONAWIRUS

W hotelu Wieniawa we Wrocławiu decyzją wojewody powstało izolatorium dla osób zakażonych koronawirusem, których stan zdrowia nie wymaga hospitalizacji. Pracować w nim będą lekarze z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. J. Gromkowskiego, a funkcjonowanie obiektu będzie finansowane ze środków NFZ.

Do izolatorium będą kierowane:

  • osoby chore na infekcję COVID-19 o łagodnym przebiegu, nie wymagające leczenia w szpitalu,
  • osoby, którym lekarz zlecił izolację w domu, ale ze względu na możliwość zakażenia bliskich z grupy podwyższonego ryzyka (np. osoby starsze, z obniżoną odpornością), nie powinny w nim przebywać,
  • osoby, którym lekarz zlecił izolację w domu, lecz z innych przyczyn nie mogą poddać się jej w miejscu zamieszkania.

Izolatorium pomogli przygotować wolontariusze z Akademii Wychowania Fizycznego. Studenci przystosowywali dla medyków i pacjentów 150 pomieszczeń. Izolatoria są uruchamiane zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 marca 2020.

Wieniawa to kolejny hotel „postwojskowej” sieci AMW Hotele (która w ub.r. weszła w struktury Polskiego Holdingu Hotelowego), gdzie uruchomione zostało izolatorium po Ikarze w Poznaniu. Z kolei hotel Rycerski w Szczecinie przeznaczony został przeznaczony dla personelu medycznego, który opiekuje się pacjentami szpitala jednoimiennego.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *