Resort z hotelem Hilton Garden Inn w Pobierowie zgodnie z planem   INWESTYCJE

Budowa kompleksu uzdrowiskowo-hotelowego Pinea w Pobierowie, realizowana przez Strabag, przebiega zgodnie z harmonogramem mimo trwającej pandemii koronawirusa - informuje inwestor. Aktualnie realizowany jest pierwszy z trzech budynków składających się na resort w którym znajdą się prywatne nadmorskie apartamenty z widokiem na morze oraz ciąg lokali handlowo-usługowych na parterze.

Budynek ten ma być oddany do użytku latem 2021 roku. W dalszej kolejności inwestor planuje wybudowanie całorocznego hotelu typu condo oraz hotelu Hilton Garden Inn, który będzie zarządzany przez VHM Hotel Management.

Obecnie realizowany jest apartamentowiec ze 175 apartamentami o metrażach od 26 do 100 m2.

„Wykonawca korzysta ze sprzyjającej pogody i utrzymuje wysokie
tempo budowy. Obecnie wykonywane są prace przy posadowieniu budynku. Wszystko przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem, a termin oddania pierwszego budynku, planowany na przyszłoroczne wakacje nie jest zagrożony” - mówi Anna Jabłońska, przedstawiciel inwestora. – „Oczywiście z uwagi na zagrożenie epidemiczne generalny
wykonawca przykłada specjalną wagę do zapewnienia wszystkim pracownikom najwyższego poziomu ochrony zdrowia”.

Autorem projektu jest międzynarodowe biuro projektowe Chapman Taylor,
zaś projektu zielonych dziedzińców i małej architektury Paweł Grobelny. Za wnętrza odpowiada polsko-belgijska pracownia projektowa ELD. Inwestorem odpowiedzialnym za całe przedsięwzięcie jest belgijska firma Fenixco.

Zakładany termin ukończenia pierwszego budynku to lato 2021, a planowany termin zakończenia całego kompleksu to II kwartał 2022.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *