Ponad 300 obiektów w Polsce jest gotowych na przyjęcie medyków, osób na kwarantannie i zakażonych COVID-19   KORONAWIRUS

Paweł Szefernaker, wiceminister w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji przedstawił statystki dotyczące obiektów udostępniających swoje pokoje do kwarantanny zbiorowej, izolatoria oraz tzw. hotele dla medyków.

Obecnie w 239 obiektach dostępnych jest 10 477 miejsc do przeprowadzania kwarantanny dla osób zagrożonych COVID-19. Obecnie wykorzystanych jest 2 089 miejsc (19%).

Dla łagodnie chorych na COVID-19 dostępnych jest 7 557 miejsc w 76 obiektach, obecnie wykorzystanych jest 460 miejsc (6%).

Z kolei dla personelu medycznego dostępnych jest obecnie 3 718 miejsc w 37 obiektach, z czego wykorzystanych jest 466 miejsc (13%).

Pobyty ww. osób finansowane są przez NFZ i powołaną przez Polski Holding Hotelowy fundację „Hotele dla Medyków”, której głównym celem jest finansowanie noclegów dla kadry medycznej opiekującej się osobami zakażonymi koronawirusem. NFZ za dobę świadczenia z wyżywieniem zwraca kwotę 125 zł.   


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *