Hotele bez otwartych restauracji dalej pozostaną zamknięte   KORONAWIRUS

Branża hotelarska z entuzjazmem przyjęła zapowiedź premiera Mateusza Morawieckiego o otwarciu od 4 maja hoteli, chociaż na razie ich klienci nie będą mogli korzystać z basenów, saun, czy siłowni. Jak okazało się później, rząd rozważa otwarcie hoteli, ale bez hotelowych restauracji. - Większość hoteli bez otwartych restauracji dalej pozostanie zamknięta. Traktuje się nas niepoważnie - mówi Henryk Orfinger, założyciel firmy Dr Irena Eris, w ramach której działają m.in. hotele spa, pierwszy wiceprezydent Konfederacji Lewiatan.

Do tej pory hotele co do zasady nie przyjmowały gości - z wyjątkiem osób w delegacji. Teoretycznie dla biznesu hotele były otwarte, ale w praktyce służbowe wyjazdy zamarły. Teraz usługi hotelarskie i noclegowe będą mogły być świadczone pod warunkiem, że zachowane zostaną szczególne zasady bezpieczeństwa.

- Decyzję o otwarciu hoteli przyjęliśmy z wielkim zadowoleniem, chociaż z pewnym niedosytem, bo odmrożenie działalności nie obejmie jeszcze części rekreacyjnej, czyli basenów, siłowni. Wczoraj byliśmy przekonani, że będziemy mogli otworzyć hotelowe restauracje. Dzisiaj okazało się, że nie ma na to zgody. To bardzo zła informacja. Traktuje się nas niepoważnie. Bez gastronomii hotele w większości dalej będą zamknięte. Nie są przygotowane na dostarczanie w takiej dużej skali posiłków bezpośrednio do pokojów, kilka razy dziennie, bo takie są wymogi sanitarne. Chociaż część hoteli szczególnie tych mniejszych, będzie chciała za wszelką cenę dostosować się do nowych przepisów, ponieważ znajduje się w tragicznej sytuacji finansowej i zrobi wszystko, aby się ratować przed upadkiem. Jeżeli rząd tak wyobrażał sobie odmrożenie działalności hotelarskiej, to może lepiej było w ogóle nie podejmować decyzji o ich otwarciu od 4 maja - mówi Henryk Orfinger, założyciel firmy Dr Irena Eris, w ramach której działają m.in. hotele spa, pierwszy wiceprezydent Konfederacji Lewiatan.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Hotele bez otwartych restauracji dalej pozostaną zamknięte

  1. Ludzie kochani czy wy naprawde nic innego nie mozecie jak tylko liczyc nonete?Sa branze jak cala branza fitnesd,kosmetyka,ttansport co jest na orogu bankructwa a nie wymysla non stop problemow.Jest czas epidemii i zapomnijcie przez nastepne 2 lata ze po 1 mies wszystko wroci do normy.
    Trzeba bylo odkladac pieniadze a nie trwonic na helikoptery i mercedesy.Bardzo dobrze ze rzad nie ugnie sie orzed tymi roszcxeniowcami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *