IGHP o zakazie korzystania z restauracji hotelowych   KORONAWIRUS

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego zajęła stanowisko w związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z 2.05.2020 r. precyzującym funkcjonowanie hoteli w Polsce od 4 maja. I choć uważa, że dopuszczenie wszystkich grup turystów do korzystania z hoteli jest krokiem w dobrym kierunku, to istotną barierą  powrotu turystyki do normalności będzie utrzymanie w rozporządzeniu zakazu korzystania z restauracji hotelowych.

Adobe Stock, fot. twinsterphoto

-Podobnie utrzymanie zakazu działalności konferencyjnej i rekreacyjnej będzie zniechęcało turystów do korzystania z hoteli. Dodatkowo Izba wyraża zaniepokojenie niespójnościami w tym zakresie pomiędzy rozporządzeniem i wytycznymi, a także późnym opublikowaniem przepisów, co z pewnością utrudni przedsiębiorcom hotelarskim sprawne zorganizowanie ponownego otwarcia obiektów, których większość obecnie jest zamknięta - czytamy w opublikowanym oświadczeniu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *