Certyfikaty higieniczne od POT   KORONAWIRUS

Polska Organizacja Turystyczna już niebawem rozpocznie akcję certyfikowania obiektów hotelarskich, które przestrzegają zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego w kwestii ochrony przed zarażeniem koronawirusem.

Akcja będzie dobrowolna i będzie mógł do niej przystąpić każdy obiekt wypełniając elektroniczne zgłoszenie potwierdzające spełnienie wytycznych sanitarnych określonych przez GIS, które dostępne będzie na stronie POT. Po dokonaniu weryfikacji przez POT, będzie mógł używać w swoich materiałach promocyjnych certyfikatu „Obiekt bezpieczny higienicznie”.

Obiekty będą losowo kontrolowane przez przedstawicieli LOT-ów i ROT-ów którzy zostaną przeszkoleni „we współpracy z epidemiologami”. W przypadku obiektów noclegowych będących członkami ROT-ów lub LOT-ów, kontrole przeprowadzi POT – by uniknąć posądzenia o konflikt interesów. Jeśli w obiekcie podczas kontroli stwierdzone zostaną uchybienia sanitarne, obiekt straci możliwość używania certyfikatu i dopiero po wprowadzeniu działań naprawczych i ponownym przejściu kontroli (wtedy już na koszt obiektu), będzie mógł ponownie szczycić się znakiem „Obiekt bezpieczny higienicznie”.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *