IGHP apeluje do premiera o otwarcie granicy z Niemcami   KORONAWIRUS

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego wystosowała list do premiera Mateusza Morawieckiego w którym zwróciła uwagę na fakt, że dla wielu hoteli szczególnie z województw zachodniopomorskiego i dolnośląskiego, dalsze zamknięcie granicy z Niemcami będzie uniemożliwiać powrót do normalnej działalności. Izba wyraża także obawę, że brak otwarcia polskiej granicy może spowodować, iż kierunek wyjazdów trwale przesunie się do innych państwa, na przykład do Czech.

Mija drugi miesiąc, odkąd hotele w Polsce nie generują w zasadzie żadnych przychodów. Jednocześnie prowadzący obiekty hotelarskie walczą o utrzymanie przedsiębiorstw, w tym o miejsca pracy dla rzeszy pracowników. Doceniamy wsparcie publiczne, ale jest oczywiste, że nie jest i nie będzie ono wystarczające do przetrwania wszystkich hoteli - napisano w liście.

-Dla wielu regionów, w szczególności zachodniopomorskiego i dolnośląskiego, dużą część gości stanowili mieszkańcy Niemiec. Istnieją hotele, dla których odsetek gości zza Odry wynosił 50%, a w miesiącach poza sezonem 90%. Dla tych hoteli możliwość działania, lecz przy zamkniętych granicach, oznacza dalszą wegetację. W biznesie słabość jednych wykorzystują drudzy, nasze obawy budzi stopniowe otwieranie się innych krajów na gości z Niemiec (np. Czechy). Może to spowodować, iż kierunek wyjazdów trwale przesunie się z regionów polskich do innych krajów. W piśmie z dnia 30.03. apelowaliśmy do Pana Premiera o dodatkowe działania sektorowe, które dadzą szanse na uratowanie przedsiębiorstw i miejsc pracy. Dziękujemy za możliwość otwarcia restauracji w reżimie sanitarnym. Dzisiaj apelujemy o ograniczenie restrykcji przekraczania granicy dla turystów zagranicznych - czytamy dalej.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *