Od czerwca dozwolone wydarzenia do 50 osób?   KORONAWIRUS

Być może jeszcze przed wakacjami wydarzenia do 50 osób będą mogły być realizowane – powiedziała na antenie TVP3 Rzeszów Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju.

- Wytyczne powstają w ścisłej współpracy z branżami. Prowadzimy prace m. in. z turystyką biznesową - ważną gałęzią gospodarki w wielu miastach. Być może jeszcze przed wakacjami wydarzenia do 50 os. będą mogły być realizowane - powiedziała na antenie minister rozwoju.

Na decyzje taką czeka bardzo wiele hoteli, które choć wznowiły działalność w połowie maja tego roku, to wciąż świecą pustkami nie mogąc oferować wszystkich swoich funkcjonalności, w tym sal konferencyjnych.

Obecnie w myśl Rozporządzenia Rady Ministrów z 16 maja podtrzymany jest zakaz wszelkich zebrań, imprez i spotkań, za wyjątkiem spotkań związanych z wykonywaniem czynności zawodowych, zadań służbowych lub prowadzeniem działalności gospodarczej. Ustawodawca od 18 maja umożliwia także nagrywanie stacjonarnych wydarzeń audiowizualnych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *