Panel dyrektorów – działalność operacyjna hoteli 25 maja   KONFERENCJE "HOTELARZA"

Co hotele robiły, gdy "nic nie robiły" w kwietniu? Jak działają w maju, trzy tygodnie po odmrożeniu ? O tym i innych ważnych dla branży kwestiach rozmawiają uczestnicy kolejnego już panelu odbywającej się online wiosennej edycji konferencji Hotel Trends Poland & CEE 2022.

Adriana Biernatowicz-Jadczak, dyrektor generalna Renaissance Airport, Aneta Lewandowska, dyrektor generalna Sofitel Warszawa Victoria, Paweł Lewtak, dyrektor generalny Polonia Palace, Elżbieta Nitsze, dyrektor generalna Airport Hotel Okęcie, Łukasz Piekarski, dyrektor generalny Puro Hotel Warszawa Centrum, Adam Żygadło, dyrektor generalny Best Western PortosStart Atos i Aramis wraz z Rafałem Szubstarskim, redaktorem naczelnym "Hotelarza" rozmiawają o tym jak zmieniły się preferencje gości i jak wyglądają obecne procedury sanitarne w hotelach.
Czy wiąże się to z dużo większymi kosztami? Z jakich narzędzi pomocowych skorzystały hotele; które były najefektywniejsze; czy pomoc ze strony państwa była wystarczająca? Jak kształtować politykę cenową, jakie strategie przyjmować? O ile procent mniejsze obroty szacowane są na koniec 2020 r. w porównaniu do 2019 r.?

- Polacy są głodni podróży i chcą podróżować, dlatego prognozy naszych nadmorskich hoteli na lato wyglądają optymistycznie - zauważa Adriana Biernatowicz-Jadczak. - To co robimy w tej chwili, to przede wszystkim komunikujemy, że jesteśmy bezpieczni i otwarci na gości.

- Victoria Sofitel była zarezerwowana na rok 2020 i perspektywy były imponujące, natomiast sytuacja zmieniła się diametralnie wraz z COVID-19 - mówi Aneta Lewandowska. - W tym czasie zakończyliśmy montarz paneli fotowoltanicznych na dachu i wykorzystujemy czas na modernizacje hotelu. nie znamy jednak jeszcze daty otwarcia.

- Zamknięcie hotelu było podyktowane tym, że nie spinało się to kosztowo - mówi Elżbieta Nitsze. - Postanowiliśmy otworzyć Hotel Airport Okęcie wraz ze zniesieniem na naszą branżę restrykcji rządowych, bo już nie mogliśmy się tego doczekać. Nasi pracownicy byli już stęsknieni za obecnością gości na terenie hotelu. Sytuacja na rynku jest niestety taka, że mamy tylko kilka procent obłożenia pokoi. Póki wszystkie ograniczenia nie będą zniesione, musimy cieszyć się tymi nielicznymi gośćmi biznesowymi

Na początku pracownicy bali się wracać do hoteli, dlatego ich bezpieczeństwo miejsca pracy jest dla nas sprawą priorytetową. W kwestii otwarcia hoteli, my nadal czekamy na rozwój sytuacji, co się dalej wydarzy mówi Paweł Lewtak. - Będziemy hotele otwierać stopniowo. Zakładamy że w pierwszej kolejności będzie popyt na hotele trzygwiazdkowe

- Na początku pracownicy bali się wracać do hoteli, dlatego ich bezpieczeństwo miejsca pracy jest dla nas sprawą priorytetową. W kwestii otwarcia hoteli, my nadal czekamy na rozwój sytuacji, co się dalej wydarzy - mówi Paweł Lewtak. - Będziemy hotele otwierać stopniowo. Zakładamy że w pierwszej kolejności będzie popyt na hotele trzygwiazdkowe.

- Hotel Aramis jest długo pobytowy, dlatego nie mogliśmy go zamknąć z uwagi na długoterminowe kontrakty z firmami - tłumaczy Adam Żygadło. - To dla nas wyjątkowe doświadczenie - działać podczas pandemii, bo wymagało i nadal wymaga to od nas niezwykle wytężonej pracy przez całą dobę.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *