Ulgi dla hotelarzy w Bydgoszczy

Prezydent Bydgoszczy,Konstanty Dombrowicz, proponuje zwolnienie z podatku od nieruchomości każdego nowopowstałego hotelu. Projekt uchwały zostanie przedstawiony podczas sesji Rady Miasta 28 października.

 

Okres zwolnienia z podatku byłby zależny od standardu hotelu: do trzech lat dla hoteli 3-gwiazdkowych, do czterech lat dla hoteli 4-gwiazdkowych, do pięciu lat dla obiektów najwyższej klasy. Według projektu uchwały zwolnienie nowowybudowanych obiektów przysługiwałoby począwszy od 1 stycznia roku następującego po roku, w którym rozpoczęto użytkowanie obiektu.

W ostatnim czasie otwarto w Bydgoszczy kilka hoteli, w tym pierwszy w województwie kujawsko - pomorskim pięciogwiazdkowy (Bohema), oraz 4-gwiazdkowy Słoneczny Młyn. Kolejny duży obiekt otwarty zostanie już w przyszłym roku (Holiday Inn). Władze miasta chcą, by taka sytuacja na rynku hotelarskim utrzymywała się jak najdłużej. Bydgoszcz każdego roku jest organizatorem wielu imprez sportowych, kongresów oraz wydarzeń kulturalnych, a czasie prezydencji Polski w UE będzie jednym z kilku miast-gospodarzy spotkań polityków, dyplomatów i urzędników europejskich.

Od kilku lat Bydgoszcz stara się podnieść swoją atrakcyjność turystyczną i inwestycyjną. Trwa proces przywracania miastu Wyspy Młyńskiej, niedługo rozpocznie się budowa mariny, miasto otrzymało również dotację z Unii Europejskiej na rewitalizację śródmieścia. Uchwała, która zostanie poddana pod głosowanie radnych stanowi uzupełnienie do wcześniej podjętych działań. Obecnie w Bydgoszczy działają 24 hotele: jeden – 5-gwiazdkowy, cztery – 2-gwiazdkowe, siedem – 3-gwiazdkowych, jedenaście – 2-gwiazdowych i jeden – 1-gwiazdkowy.


Źródło: własne

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.