Otwarcie granic 15 czerwca?   KORONAWIRUS

Otwarcie polskich granic może nastąpić 15 czerwca - powiedział na antenie Programu I Polskiego Radia wiceszef Ministerstwa Aktywów Państwowych Artur Soboń. Ocenił, że byłoby to korzystne dla takich spółek, jak Polska Grupa Lotnicza czy LOT, jednak ostatecza decyzja należy do premiera Mateusza Morawieckiego.

Obecnie w Polsce wciąż obowiązują zasady ogłoszone 13 marca i zmienione od 16 maja, dotyczące przekraczania granicy, kontroli na przejściach granicznych, a także konieczności odbycia 14-dniowej kwarantanny dla wjeżdżających do kraju. W połowie maja Komisja Europjska zaleciła unijnym państwom utrzymanie zamkniętych granic do połowy czerwca.

Jak powiedział Artur Soboń – Pewnie byłoby dobrze, gdyby tak było, także dla naszych spółek – mówię tu przede wszystkim o Polskiej Grupie Lotniczej i spółce LOT, która dzięki temu mogłyby (...) odżyć.

Wiceminister podkreślił, że z powodu epidemii szok gospodarczy i zatrzymanie m.in. operacji lotniczych spowodowało, że trzeba odbudować siatkę połączeń i zaufanie pasażerów do korzystania z połączeń lotniczych - stworzyć odpowiednie procedury i w samych liniach lotniczych i na lotniskach.

Pytany o poziom rządowej pomocy finansowej dla LOT-u odpowiedział, że -jeśli będzie potrzeba, taka pomoc zostanie uruchomiona. -Rozmawiamy o tym ze wszystkim spółkami Skarbu Państwa, które takiej pomocy wymagają - zaznaczył.

Otwarcie granic dla swoich obywateli i turystów w sezonie zapowiedziały już wcześniej takie państwa jak Chorwacja, Niemcy, Czechy, Hiszpania, czy Włochy.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *