Bony 1000+ pod znakiem zapytania?   KORONAWIRUS

Choć prace nad bonem turystycznym 1000+, który miałby pomóc polskiej branży turystycznej są bardzo zaawansowane, a projektowi przygotowywanemu przez Ministerstwo Rozwoju kibicuje także prezydent, okazuje się, że w rządzie pojawiają się pomysły, aby ze świadczenia w takiej formie się wycofać.


– W środowisku związanym z turystyką spotkaliśmy się również z krytycznymi głosami co do tej koncepcji, ponieważ ta pomoc mogłaby trafiać do podmiotów, które ucierpiały mniej lub bardziej. W związku z tym teraz na naszym biurku są różnego rodzaju propozycje, które są bardziej celowanymi propozycjami do poszczególnych firm, branży, segmentów, które najbardziej ucierpiały – powiedział w Radiu Plus rzecznik rządu Piotr Muller.


Bon turystyczne 1000+ to program opracowywany przez Ministerstwo Rozwoju, którego celem ma być pomoc polskiej branży turystycznej. Według wstępnych założeń bony miałyby mieć formę karty przedpłaconej i otrzymać mieliby je pracownicy, którzy zarabiają mniej niż 5,2 tys. zł brutto miesięcznie i miałyby być do wykorzystania na wakacje w kraju.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *