Bałtyk urlopowym wyborem Polaków   ANALIZY I RAPORTY

Co drugi turysta rezerwujący tegoroczny urlop za pośrednictwem biura turystycznego Nekera, wybiera wypoczynek nad Bałtykiem, co czwarty wczasowicz pojedzie w polskie góry, a co dziesiąty chce wyjechać do dużych miast i zwiedzać ich okolice. Większość z turystów chce spędzić na wczasach mniej niż tydzień, w obiekcie o standardzie 3, lub 4 gwiazdki ze średnią ceną wyjazdu około 2 tys zł.


Nekera posiada w ofercie 700 polskich obiektów noclegowych. Z dokonanych w maju rezerwacji wynika, że zdecydowana większość Polaków, którzy nie wybiorą zagranicznych podróży, pojedzie na urlop nad polskie morze. Około 25 proc. urlopowiczów wybierze góry, głównie Sudety i Tatry, umiarkowanym zainteresowaniem cieszą się na razie Beskidy i Bieszczady. Na Mazury i na Pojezierza wybiera się prawie 14 proc. Polaków, a około 9 proc. chce wyjechać do dużych miast i zwiedzać ich okolice. Na wakacje wybierają się z rodziną i znajomymi. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się w tym roku domki i osobno położone apartamenty.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *