Duch gór – DuoVita Smart Apartaments w Wiśle z 300 apartamentami i konferencjami na 550 osób   INWESTYCJE

DuoVita Smart Apartaments to resortowy aparthotel, który powstaje w Wiśle. Ten obiekt, którego inwestorem strategicznym jest DuoLife SA, tworzony jest głównie z myślą o wielbicielach aktywnego wypoczynku. Pracownia projektowa MIXD, odnosząc się do górskiego krajobrazu doliny Jawornika oraz architektury obiektu, stworzonej przez pracownię TIM Invest, zaprojektowała w założeniach harmonijne i ponadczasowe wnętrza: pełne naturalnych materiałów, utrzymane w relaksującej tonacji beżów i ciepłych brązów. Docelowo ma być ok. 300 apartamentów, centrum konferencyjne, gastronomiczne i rekreacyjne. Start planowany jest wiosną 2022.

Lokalizacja i górski kontekst zadecydowały o charakterze tego wielofunkcyjnego obiektu. To miejsce tworzone z myślą o tych, którzy kochają narty, kolarstwo górskie, pływanie, górskie wędrówki i szeroko pojętą fizyczną aktywność. W obrębie liczącego ponad 15 tys. m kw. obiektu znajdą się m. in. pływalnia z zewnętrznym basenem, SPA, siłownia, wielofunkcyjne boiska oraz wypożyczalnia sprzętu sportowego. Ten zaś na pewno się przyda, bo w bezpośrednim sąsiedztwie aparthotelu znajduje się stok narciarski. W obiekcie znajdzie się także nowoczesne centrum konferencyjne, przystosowane do organizacji imprez na 550 uczestników. Oznacza to, że Wisła za dwa lata zdecydowanie wzmocni swoją pozycję jako cel podróży bleisure, a wielu uczestników odbywających się DuoVita Smart Apartaments konferencj  i biznesowych spotkań chętnie przedłuży swój pobyt, by aktywnie spędzić czas w towarzystwie przyjaciół czy rodziny.

Jak motyw górskiej lokalizacji zinterpretowało w projekcie wnętrz Studio MIXD? – Zależało nam na stworzeniu przestrzeni wysokiej jakości, pełnej naturalnych materiałów, w nieco surowej, masywnej formie mówi Piotr Kalinowski, CEO i dyrektor kreatywny MIXD. – Użyliśmy litego drewna, kamienia    (z grubo ciosanych bloków powstała m.in. recepcja w głównym lobby), metalu, naturalnych tkanin i tekstyliów. Chcieliśmy oddać klimat tradycyjnej górskiej architektury: solidnej, powstającej z myślą      o zapewnieniu człowiekowi schronienia.” Główne lobby utrzymane jest w tonacji ciemnych, nasyconych brązów, rozjaśnionej mosiężnymi detalami i jasnymi tapicerkami. Światło jest tu nieco przytłumione, jest przytulnie, płonie ogień w kominku. „Każdy kto w młodości wędrował po górach          i zatrzymywał się w schroniskach, rozpozna ten nastrój. My tylko przetransponowaliśmy ducha gór na realia obiektu o standardzie pięciogwiazdkowego hotelu.

Okoliczne szczyty Beskidów i panoramę doliny Jawornik można podziwiać z tarasów i balkonów znajdujących się w każdym z około 300 apartamentów – to miejsce zarówno na weekendowy narciarski wypad, jak i na dłuższy wakacyjny pobyt. Apartamenty są zaprojektowane w taki sposób, by ich użytkownicy wygodnie mogli zrealizować oba scenariusze. Każde wnętrze ma kompaktowy aneks kuchenny, kącik wypoczynkowy i jadalniany. Oczywiście goście mogą też skorzystać ze znajdujących się w kompleksie restauracji i lobby baru. W apartamentach znów pojawiają się barwy natury, ale w wydaniu jaśniejszym: beżów, popieli, kremów. Jest jasno, przestrzennie, relaksująco. W apartamentach Jasne odcienie dominują też np. w bawialni dla dzieci. Mamy tu miękkie wykładziny, pufy, drewno i misia-giganta, mającego oko na małych rozrabiaków. Najmłodsi będą też mieli do dyspozycji plac zabaw  na zewnątrz.

W projekcie pojawią się też odniesienia do historii Wisły jako kurortu. Tu m.in. od lat 20. XX wieku po dziś dzień mieści się jedna z wakacyjnych rezydencji prezydentów Polski, tu wypoczywali poeci i pisarze, tu odbywają się liczne imprezy sportowe. – Celowo uciekliśmy od prostych i oczywistych skojarzeń – zarówno lokalnych, jak i historycznych. Wolimy te odniesienia „zaszyć” w detalach, dekoracjach, elementach identyfikacji i oznaczeń, eksponowanych we wnętrzach dziełach sztuki.  Na przykład kraciaste wykładziny to nawiązanie do pierwszych strojów narciarskich, szytych z tweedu czy grubej wełny. W okresie międzywojennym na stokach panowała elegancja! – wyjaśnia Piotr Kalinowski.

Wykonawca: Vatra Group

Powierzchnia: ponad 15 tys. m2

Częściowe zakończenie budowy: wiosna 2022

Projekt architektoniczny: TIM Invest Architektura Tadeusz Kostoń

Projekt wnętrz: MIXD

Zespół projektowy: Piotr Kalinowski, Katarzyna-Majer Hola, Beata Ogrodnik, Joanna Mazurek, Martina Mirecki, Dominika Niewczas – Januszek, Marta Jakubas, Alicja Dziedziela, Paweł Panek, Marta Czarnecka


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *