Finansowanie poprzez Szwajcarię w formie Tokenizacji jedną z opcji dostępu do kapitału

Materiał Partnera

Jako radca prawny oraz partner w Kancelarii prawnej KHG we Wrocławiu od lat zajmuję się sektorem blockchain i kwestiami dotyczącymi tokenizacji. Kiedy wiele miesięcy temu udało mi się nawiązać ścisłą współpracę z partnerami ze Szwajcarii, zrozumiałem, że jest to kraj bardzo przyjazny temu sektorowi, a kapitał, który można pozyskać na tym rynku, otwiera zupełnie nowe horyzonty. Dzięki temu opracowałem dla swoich klientów całkowicie nową ofertę, w tym ofertę tokenizacji (inaczej mówiąc cyfryzacji) majątku jakim może być np. nieruchomość czy nawet całe przedsiębiorstwo.

Nowe perspektywy, dla mnie jako prawnika, okazały się wyjątkowe, ponieważ z jednej strony w Szwajcarii istnieje w pełni uregulowany sektor technologii blockchain, kontrolowany przez wymagającego regulatora jakim jest FINMA (odpowiednik polskiego KNF), a z drugiej strony otrzymałem dostęp do inwestorów szukających możliwości inwestowania również w Polsce. Kluczem do wyboru projektów przeznaczonych do tokenizacji jest możliwość zabezpieczenia ich wartością materialną - np. nieruchomością. Umożliwia to emisja zabezpieczonych tokenów w formule STO (Security Token Offering), które są cyfrowym odpowiednikiem akcji przedsiębiorstwa, a te są następnie skupowane w procesie emisji prywatnej przez określone z góry grono inwestorów (tzw. tokenariuszy). Tak zorganizowany model biznesowy wyklucza sytuację, w której organizator tokenizacji dopiero musi szukać inw
[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.