Ozonowanie – skuteczne czy nie?

W całym hotelarskim świecie wciąż trwają prace nad opracowaniem jasnych wytycznych dotyczących postępowania w czasie pandemii COVID-19. Przemysł hotelowy na całym świecie stara się zapewnić, że wprowadził dodatkowe środki w celu ochrony przed transmisją koronawirusa. Poza oczywistymi procedurami coraz częściej pojawia się pytanie o profesjonalną dezynfekcję pokoi. Czy ozonowanie jest właściwą odpowiedzią na skuteczną dezynfekcję wirusa SARS-CoV-2 w hotelach?Wirus jest dla wszystkich zjawiskiem nowym, którego się ciągle uczymy. Co chwila pojawiają się nowe doniesienia i ze strony medycznej (w jaki sposób się zarażamy, jakie są objawy, jaki jest procent nosicieli w społeczeństwie, którzy są bezobjawowi), i ze strony badawczotechnicznej (jaka jest przeżywalność wirusa na różnych powierzchniach, czy wirus egzystuje w powietrzu, jakie są najskuteczniejsze środki i metody walki z COVID-19).

Nikt nie potwierdził, że ozonowanie jest skuteczne

Jedno jest pewne – obecnie żadna światowa organizacja nie wypowiedziała się jednoznacznie, że ozonowanie jest skuteczną i rekomendowaną metodą walki z SARS-CoV-2. Żadna z organizacji nie podała także precyzyjnego poziomu stężenia ozonu, problemem są bowiem niejasności dotyczące skuteczności działania wirusobójczego ozonu w fazie gazow [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Katarzyna Dąbrowska

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *