PHN i PHH przejmują hotel Regent w Warszawie   TRANSAKCJE

Polski Holding Nieruchomości i Polski Holding Hotelowy podpisały umowę dzierżawy warszawskiego hotelu Regent z prawem pierwokupu. Ich wspólna oferta została wybrana w konkursie ofert przez syndyka masy upadłości Cosmar Polska. Obie spółki planują niezwłocznie podjąć czynności pozwalające na przeprowadzenie transakcji kupna tego pięciogwiazdkowego hotelu położonego w centrum Warszawy.

od lewej Gheorghe Marian Cristescu, prezes PHH i Marcin Mazurek, prezes PHN

Regent Warsaw Hotel (dawniej Hyatt) zlokalizowany jest w sąsiedztwie Parku Łazienki Królewskie i w bliskiej odległości od głównych atrakcji turystycznych miasta oraz ważnych lokalizacji biznesowych. W otwartym w 2002 roku hotelu do dyspozycji gości jest 246 pokoi.

- Nasza aktywność podczas kryzysu koncentrowała się na różnych płaszczyznach. Oprócz tego, że dużo uwagi skupiliśmy na działaniach społecznych, to prężnie działaliśmy również na polu inwestycyjnym, aby wzmocnić pozycję naszej firmy na rynku hotelowym. Bardzo się cieszę, że nasza synergia z PHN ponownie przełożyła się na konkretny wynik. To kolejny raz pokazuje, że poprzez działania naszej spółki w sposób konsekwentny i przemyślany realizujemy strategię naszego państwa oraz wzmacniamy polski kapitał - podkreślił Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

- To kolejny przykład naszego udanego aliansu z Polskim Holdingiem Hotelowym. Konsekwentnie stawiamy na rozwój segmentu hotelowego w naszym biznesie, dzięki czemu stajemy się coraz bardziej zbilansowaną grupa kapitałową, otwartą na różnorodne możliwości i potrzeby naszych klientów. Chcemy skorzystać z takiej możliwości, jaką daje hotel Regent Warsaw Hotel. Naszą intencją jest przekształcenie go w jedno z najbardziej prestiżowych miejsc w Warszawie, gdzie każdy będzie chciał się zatrzymać - powiedział Marcin Mazurek, prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Jak informowaliśmy na początku czerwca, w „Monitorze Sądowym i Gospodarczym” ukazało się ogłoszenie syndyka masy upadłościowej w sprawie przetargu na sprzedaż Hotelu Regent Warsaw. „Cena wywoławcza przedmiotu przetargu wynosi 145 000 000,00 zł”. Oferty można składać do 25 czerwca. Przetarg odbędzie się 1 lipca. Warunkiem udziału jest wadium w wysokości 2,5 mln euro (10 mln zł).

Wybudowany w 2002 roku hotel dysponuje 246 pokojami, kilkunastoma salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni ponad tysiąca mkw., włoską restauracją Venti-tre i lobby barem Łazienki Lounge. W hotelu znajduje się też Holmes Place Premium Club o powierzchni 1,2 tys. mkw. z podgrzewanym basenem o długości 17 metrów, suchą sauną, łaźnią parową, jacuzzi, cyfrowymi urządzeniami gimnastycznymi, siłownią i studiem aerobiku, a także pokojami zabiegowymi, w których można skorzystać z oferty masaży i zabiegów pielęgnacyjnych. Do 2014 roku działał pod marką Hyatt. W hotelu położonym przy Trakcie Królewskim obok ambasady Rosji w przeszłości gościli m.in. Dmitrij Miedwiediew, ówczesny prezydent Rosji i Angela Merkel, kanclerz Niemiec, był on również bazą polskich piłkarzy podczas mistrzostw EURO 2012.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *