Polska musi zdecydować co z otwarciem granic   KORONAWIRUS

Najpóźniej 10 czerwca polskie władze muszą zdecydować, czy znoszą kontrole na granicach, czy je utrzymują - ustalił RMF FM

Decyzja jest tym bardziej pilna, że Komisja Europejska już się niecierpliwi. Polskie władze mają jedno z najbardziej w UE ostrożnych i restrykcyjnych stanowisk w sprawie znoszenia ograniczeń na wewnętrznych granicach - powiedział w rozmowie z dziennikarką RMF FM urzędnik w KE. Od środy obywatele państw UE mogą podróżować do Włoch, w czwartek swoje granice otwiera Austria. Niemcy, Czechy, Francja i Grecja planują to uczynić 15 czerwca, Hiszpania otworzy się 22 czerwca.

Jak powiedział w TVP 1 szef kancelarii premiera Michał Dworczyk w rządzie trwają obecnie analizy. -Te analizy są omawiane w tej chwili na odbywającym się co kilka dni rządowym zespole zarządzania kryzysowego i tam, kiedy będziemy mieli przekonanie, że taka decyzja będzie bezpieczną, to na pewno ją podejmiemy - zapewnił Dworczyk.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *