Nobu Hotel Warszawa ruszy 3 sierpnia, restauracja 17 lipca. Ceny za pokój od 199 euro   OTWARCIA

Nobu Hotel w Warszawie ze 117 pokojami zostanie otwarty 3 sierpnia, a Nobu Restaurant & Café 17 lipca. Będzie to pierwszy hotel grupy Nobu Hospitality w Polsce, a zarazem 12 hotel i 43 restauracja na świecie tej luksusowej marki lifestylowej założonej przez szefa kuchni Nobu Matsuhisę, aktora Roberta de Niro i producenta Meira Tepera. Stawki za nocleg ze śniadaniem rozpoczynają się od 199 euro za pokój.

Nobu Hotel przy ul. Wilczej w Śródmieściu składa się z dwóch skrzydeł – „klasycznego”, znajdującego się w byłym 5-gwiazdkowym hotelu Rialto w stylu Art Deco, zamkniętym na czas budowy drugiego skrzydła – „nowoczesnego”, będącego wynikiem współpracy polskiej firmy architektonicznej Medusa Group oraz kalifornijskiej Studio PCH. Pokoje urządzone zostały w różnych stylach od klasycznego do supernowoczesnego, ale każdy emanować ma spokojem z nutą japońskiego designu. Te znajdujące się w nowoczesnym skrzydle wyposażono w panoramiczne okna. We wszystkich częściach wspólnych hotelu znajdują się nowoczesne dzieła polskich twórców z Jankilevitsch Collection.

Zajmująca 438 m kw. elastyczna powierzchnia eventowa na pierwszym piętrze może zostać podzielona na dwa pomieszczenia – pokój Sakura o powierzchni 266 m kw. oraz Hikari zajmujący 171 m kw.  Ściany zbudowane z kruszonego szkła przepuszczają dużą ilość naturalnego światła. Na tym samym piętrze zlokalizowane są również dodatkowe pomieszczenia do organizacji spotkań.

Tak jak w innych hotelach Nobu na całym świecie, w Nobu Hotel Warsaw będzie można znaleźć autorską Nobu Restaurant & Café prowadzoną przez szefa kuchni Yannicka Lohou, który przybędzie do Warszawy z Nobu Hotel Barcelona. Koncepcja restauracji Nobu oparta jest na nowatorskiej kuchni szefa Nobu odznaczającej się wykorzystaniem produktów wysokiej jakości, jak również wyjątkowymi kolorami i konsystencją – to klasyczna kuchnia japońska, ale stworzona ze składników pochodzących z Ameryki Południowej. Menu składać się będzie z takich klasyków Nobu jak Tatar Toro z Kawiorem czy Wołowina Toban-Yaki, jak również Nobu Now – dań inspirowanych kuchnią polską skomponowanych przez szefa kuchni Yannicka Lohou i tworzonych na bazie świeżych, lokalnych produktów.

W ramach dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo gości oraz pracowników w okresie po szczycie pandemii, przygotowano m. in. zdalne meldowanie ograniczające bezpośrednią interakcję i skracające czas oczekiwania, dostęp do prywatnych wind, jak również limit osób korzystających z restauracji oraz kawiarni. Pokoje oraz części wspólne będą dezynfekowane po wymeldowaniu za pomocą światła UV, a goście będą mieli dostęp do jednorazowych rękawiczek oraz środków dezynfekujących na terenie całego hotelu. Każdy pracownik będzie nosił maskę i rękawiczki. Polityka rezerwacji i rezygnacji z pobytu w hotelu będzie bardzo elastyczna.

Nobu Hospitality to marka, która obecna jest na pięciu kontynentach. Pierwszy butikowy hotel Nobu otwarto w 2013 roku w Caesars Palace w Las Vegas. W 2014 ruszył Nobu Hotel City of Dreams w Manili, a dwa lata później w Miami. W 2017 otwarto hotele w Malibu, Londynie, na Ibizie i w Palo Alto, a potem w Marbelli, Los Cabos i Barcelonie. Obecnie przygotowywane do otwarcia są hotele w Warszawie, Chicago, Rijadzie, Toronto, São Paulo, Atlancie, Tel Avivie oraz na Portman Square w Londynie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Nobu Hotel Warszawa ruszy 3 sierpnia, restauracja 17 lipca. Ceny za pokój od 199 euro

  1. Jak budować wizerunek w internecie i zdobywać tylko pozytywne opinie klientów? Odpowiedzią jest marketing szeptany z Buzz Factory. Więcej informacji na buzzfactory.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *