Rekordowe lato 2020?   ANALIZY I RAPORTY

Raport portalu Nocowanie.pl wskazuje na rekordowe zainteresowanie wśród turystów wypoczynkiem w kraju. Z kolei statystyki wakacyjnych wyszukiwań w Google'u mówią o tym, że niektóre kierunki wyszukiwań bardzo tracą, na przykład Zakopane straciło aż 40% zainteresowania rok do roku.

Jak czytamy w raporcie przygotowanym przez portal Nocowanie.pl - W pierwszych dniach czerwca obserwujemy rekordowe zainteresowanie letnimi terminami. Zwiększa się nie tylko liczba zapytań o nocleg – w porównaniu do początku czerwca roku ubiegłego teraz jest ich o 84% więcej – ale także liczba dokonywanych przedpłat.

Z kolei z podsumowania naszych wakacyjnych poszukiwań w Google'u wynika, że turyści nadal szukają teraz głównie odosobnionych miejsc, z dala od skupisk ludzi. Spadek zainteresowania zaliczyło nie tylko Zakopane, ale też inne kierunki popularne już w latach poprzednich, lecz związane z atrakcjami bardziej miejskimi: Energylandia, ZOO Wrocław, Zamek Czocha, Kazimierz Dolny i Karpacz.  

A najczęściej w ostatnim miesiącu wyszukiwano miejsc położonych blisko natury, parki narodowe i góry: Tatrzański Park Narodowy, Puszcza Białowieska, Poleski Park Narodowy, Pustynia Błędowska i Turbacz.  

Warto zwrócić uwagę na to, że zyskują na popularności Bieszczady i woj. warmińsko-mazurskie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *