Vienna House Andel’s Kraków zmodernizowany w stylu wielkich podróżników

Wnętrza Vienna House Andel’s Cracow zyskały całkowicie nowy wygląd. Design pokoi i centrum konferencyjnego uzyskały marynistyczne inspiracje. W ten sposób Vienna House oddaje hołd wielkim odkrywcom-żeglarzom i zachęca gości do nieustannego odkrywania. 

Projektanci wnętrz hotelu w samym centrum Krakowa postanowili wykorzystać nowoczesne elementy wystroju nawiązujące do ekskluzywnych statków. Widać w nich odniesienia do surferskiego designu kalifornijskiej restauracji Mavericks Cracow oraz wyrafinowania i stylu Vienna House.   


–  Vienna House z największą dbałością o detale projektuje doświadczenia gości, jak również wnętrza, które nadają hotelom nowego wymiaru. Liczy się nieustanne odkrywanie i naturalna gościnność – podkreśla Tomasz Piórkowski, dyrektor regionalny Vienna House. – Wybór tematyki żeglarskiej i oceanicznej w Krakowie może nieco dziwić, ale to właśnie w Krakowie znajduje się Aleja Podróżników, Zdobywców i Odkrywców, która promuje niezwykłe polskie osiągnięcia eksploracyjne.


W pokojach czuć powiew oceanicznej bryzy. Lustro ma kształt bulaja, wieszaki na ubrania przypominają żeglarskie liny i haki, drewniane drabinki - schodki okrętowe, a nad łóżkami wiszą drewniane wiosła ozdobne. Miękkie zagłówki do łóżek z kolorowymi wzorami ocieplają wnętrza.


Odświeżone zostało również centrum konferencyjne na pierwszym piętrze. Wnętrza foyer zostały ocieplone i zyskały styl salonu zachęcającego do odpoczynku i coworkingu. Również tutaj znalazły się odniesienia do oceanicznego klimatu – nowoczesna tapeta 3D swoją strukturą przypomina muszlę. Sale konferencyjne z dostępem do światła dziennego zostały wyposażone w nowoczesny system audiowizualny.


Renowacja pokoi i centrum konferencyjnego trwała od października 2019 r. do kwietnia 2020 r. Za projekt wnętrz odpowiada dział projektowy największej austriackiej sieci hotelowej Vienna House oraz pracowni BEHF Architects. Generalnym wykonawcą była firma Riedl, która odpowiadała również m.in. za renowację Mavericks Cracow i Smok Bar w 2018 r. oraz Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje w 2019 r. Był to ostatni etap modernizacji wnętrz tego obiektu w Krakowiw, tuż przy głównym dworcu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *