STR: wyniki hoteli miejskich w maju – wciąż gorzej niż źle   WYNIKI RYNKOWE

Średnie obłożenie hoteli w pięciu największych polskich miastach w maju wyniosło 9,6%, ADR 259 zł, a RevPAR 23,2 zł – wynika z analizy STR, globalnej firmy badawczej specjalizująca się w dostarczaniu analiz najważniejszych międzynarodowych sieci hotelowych i czołowych hoteli niezależnych. Przypomnijmy, że od 4 maja dopuszczone zostało prowadzenie usług hotelarskich, jednak z pewnymi ograniczeniami, a więc są to wyniki za niemal cały ubiegły miesiąc. Jednocześnie wiele hoteli pozostawało w maju jeszcze zamkniętych.

fot. Adobe Stock

Najwyższe obłożenie w maju odnotowały hotele we Wrocławiu (21,8%) i Warszawie (11,2%). Najniższe w Krakowie (2,1%) i Poznaniu (5,7%). Dla porównania ubiegłoroczne obłożenie za maj dla Wrocławia wynosiło 83,9%, Warszawy 79,5%, Krakowa 84,9% i Poznania 70,6%.

Najwyższy ADR w maju utrzymywały hotele trójmiejskie (362,3 zł), najniższy warszawskie (207,9 zł).

Także RevPAR na większości rynków zaliczył ponad 90% spadek w porównaniu  z rokiem ubiegłym. Najniższy zanotowały hotele z Krakowa (5,9 zł), najwyższy Wrocław (46,9 zł).

Więcej informacji dotyczących wyników hoteli w maju w najnowszym „Hotelarzu”, którego prenumeratę można kupić TUTAJ.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *