Turyści z koronawirusem w ośrodku wypoczynkowym w Rewalu   KORONAWIRUS

Niemal 50 osób zostało poddanych kwarantannie w ośrodku wypoczynkowym w Rewalu, po tym jak u dwojga turystów potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Zakażeni zostali skierowani do szpitala, gdzie potwierdzono, że są zakażeni koronawirusem. Decyzją sanepidu kwarantanną zostali automatycznie objęci pozostali turyści wypoczywający w jednym z pensjonatów w Rewalu oraz jego pracownicy. W sumie to około 50 osób.

- Wyłączona jest część ośrodka. Są w zupełnie innym budynku typu bungalow, czyli każdy pokój ma osobne wejście z zewnątrz. Dla celów kwarantanny, jest to usytuowanie bardzo dobre. Mają zapewnione wyżywienie. Czas kwarantanny jest do 27 czerwca. Wszystko na to wskazuje, że jutro zostaną zrobione testy od tych osób. Mam nadzieję na ujemny wynik. Jestem w ciągłym kontakcie z właścicielami ośrodka, jak również z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną - powiedział wójt Rewala Konstanty Oświęcimski.

Ośrodek w Rewalu jest pod nadzorem Sanepidu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *