ŚWIATŁO UV-C W WALCE Z COVID 19

Światło UV-C usuwa z otoczenia wirusy, grzyby, pleśnie oraz bakterie, wywołujące choroby. Światło UV-C degraduje kod DNA i RNA znajdujący się w komórkach żywych organizmów. Skuteczność dezynfekcji za pomocą światła UV-C jest powszechnie znana i stosowana od lat. Potwierdza to dokument nr ISBN 978 3 901906 25 1 opublikowany przez The International Commission on Illumination (CIE). W dniu 12 maja 2020 opublikowano oświadczenie dotyczące stanowiska CIE w sprawie promieniowania nadfioletowego (UV) jako środka ograniczającego ryzyko rozprzestrzeniania się COVID-19 zalecające stosowanie promieniowania UV-C

Na podstawie norm i dyrektyw z Ministerstwa Zdrowia, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz innych stowarzyszeń m.in. Stowarzyszenia Higieny Lecznictwa czy Polskiego Stowarzyszenia Rozwoju Sterylizacji i Dezynfekcji Medycznej wiemy, że w Polsce, każda palcówka publiczna państwowa czy prywatna jest zobowiązana do zapewnienia bezpieczeństwa każdemu klientowi . Bezpieczeństwo w tym pojęciu jest rozumiane jako zapewnienie właściwej ochrony przed zakażeniami epidemiologicznymi. Jak pokazują badania przeprowadzone w ciągu ostatnich 15 lat, na całym świecie wzrasta liczba zakażeń . W dobie pandemii COVID-19 wzrasta świadomość wagi tych zagadnień nie tylko wśród personelu medycznego, ale przede wszystkim w społeczeństwie.

Lampy bakteriobójcze są wykorzystywane w gabinetach medycznych już od wielu lat. Emitują one wiązki promieniowania UV-C. Jak pokazują liczne badania sanitarne, ten sposób sterylizacji jest jedną z najskuteczniejszych i najprostszych metod zapewniających skuteczną dekontaminację obszarów medycznych. Promieniowanie ultrafioletowe o długości fali 250-265 nm posiada najbardziej efektywne działanie bakteriobójcze. Skutecznie niszczy wszelkiego typu bakterie, wirusy, pleśnie oraz grzyby i eliminuje konieczność stosowania środków chemicznych.

W ostatnich miesiącach powszechnie stosuje się je do sterylizacji i dezynfekcji we wszelkiego rodzaju gabinetach , szpitalach , klinikach , placówkach szklono – wychowawczych , domach opieki , sanatoriach a także w transporcie na lotniskach , w metrze lub do odkażania autobusów i pojazdów.

Naświetlanie lampami to również skuteczny, wygodny i ekonomiczny sposób na dezynfekcję powierzchni i powietrza w pomieszczeniach hotelowych

Nie wymaga nakładu pracy ludzkiej

Nie zużywa środków chemicznych

Jest przyjazny dla środowiska

-Neutralizuje 99,9 % wirusów , bakterii i grzybów

Nie wymaga wietrzenia pomieszczeń

Na rynku dostępne są :

- lampy bezpośredniego działania ,  które dezynfekują jednocześnie powierzchnie jak i powietrze ( człowiek nie powinien przebywać w zasięgu ich promieniowania )

- lampy przepływowe , które dezynfekują tłoczone przez nie powietrze ( można ich używać w obecności człowieka

- lampy dwufunkcyjne , które mogą być wykorzystywane na dwa w. wym.  sposoby .

Trwałość promienników stosowanych w lampach UV – C to 8000 h , są one powszechnie dostępne i można je samodzielnie wymieniać .

DYSTRYBUTOR POLSKICH LAMP UV-C I OSWIETLENIA LED Z CERTYFIKATEM CE i PZH


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *