IHG działa na 90%   ŚWIAT

InterContinental Hotels Group poinformowała, że tempo ponownego otwierania hoteli przyspieszyło, a obecnie tylko 10% obiektów tej sieci na świecie pozostaje zamkniętych.

Grupa ​​spodziewa się spadku obrotów o 75% w drugim kwartale, zauważając jednocześnie „niewielką, ale stałą” poprawę wyników.

W regionie Ameryki około 5% hoteli grupy pozostaje zamkniętych, głównie wyższej kategorii, oraz tych zlokalizowanych poza USA. Firma raportuje „dobre postępy” w regionie EMEA, co związane jest z łagodzeniem restrykcji przez rządy, w regionie wciąż około 30% obecnie pozostaje zamkniętych. W Chinach współczynnik zamkniętych hoteli wynosi zaś zaledwie 1%.

Grupa spodziewa się spadku obrotów o 52% w drugiej połowie roku. Przychody IHG w kwietniu były niższe o 82% rok do roku, w maju o 76% i około 70% w czerwcu. Grupa zauważa: „niewielką, ale stałą poprawę obrotów w drugim kwartale, która wynika głównie z franczyzy nieruchomości w obu Amerykach i w Chinach. Poziom frekwencji w porównywalnych otwartych hotelach poprawił się do ponad 40% w USA. ”

Spadek obrotów w drugim kwartale dla regionu Ameryki został oszacowany na 72%. Hotele franczyzowe w II kwartale utraciły około 67% obrotów, zaś nieruchomości w zarządzaniu, głównie wyższych kategorii na rynkach miejskich, utraciły około 87%.

Grupa potwierdziła, że ​​na dzień 26 czerwca miała dostępną płynność w wysokości około 2 miliardów dolarów, co może zapewnić funckjonowanie przez 18 miesięcy przy zerowym obłożeniu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *