W Sopocie otwarto Sopotorium Medical Resort ze 110 pokojami   OTWARCIA

Z początkiem lipca w Sopocie otwarty został Sopotorium Medical Resort w standardzie 4-gwiazdkowym. Obiekt zlokalizowany tuż obok otwartego w czerwcu Radissona Blu dysponuje 110 pokojami i apartamentami oraz centrum kuracyjnym i SPA o powierzchni 3 tys. m kw. Bazą zabiegową Sopotorium jest balneoterapia wykorzystująca solankę bromkową ze źródła św. Wojciecha, dzięki której Sopot zyskał status uzdrowiska.

Pokoje w Sopotorium mają 25 m kw., a cena za „dwójkę” na starcie wynosi 250 zł. W ofercie Medical Center oprócz zabiegów z zakresu balneologii (m.in. okłady borowinowe, kąpiele solankowe z borowiną, kąpiele kwasowęglowe), znajdują się też m.in. hydroterapia, sonoterapia, termoterapia, światłolecznictwo i fizjoestetyka. Sopotorium Beauty & Spa, które otwarte ma być 15 lipca, zaoferuje zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem marek  Selvert Thermal, Saint Malo, Biotec, Pollogen, Mary Cohr i Purlesl. Działać będzie też jako Day SPA. W obiekcie znajduje się basen z wodą solankową ze zdroju św. Wojciecha, strefa saun i tężnia solankowa oraz restauracja z menu opartym na połączeniu kuchni polskiej i śródziemnomorskiej z wykorzystaniem produktów od lokalnych dostawców.

Dyrektorem Sopotorium jest Lucjan Lewandowski, poprzednio zarządzający sopockim hotelem Haffner. – Chcemy zerwać ze stereotypem pobytu kuracyjnego w siermiężnych warunkach sanatoryjnych molochów, ale nie zamierzamy też być kolejnym luksusowym hotelem z paraleczniczą ofertą – mówi Lucjan Lewandowski. – Nasi goście będą mieli możliwość realnie poprawić stan zdrowia i kondycję psychofizyczną w komfortowych warunkach 4-gwiazdkowego hotelu dysponującego nowoczesną, wielospecjalistyczną bazą zabiegową. W przyjaznej atmosferze kuracjusze będą otoczeni opieką najlepszych specjalistów z zakresu balneologii i fizjoterapii. A to wszystko zaledwie kilka kroków od plaży, w bezpośrednim sąsiedztwie sopockich błoni. To zupełnie nowa jakość w sektorze turystyki medycznej i kuracyjnej w Polsce.

Inwestorem Sopotorium Medical Resort jest firma Millenium Inwestycje, twórca Osiedla Bażantowo w Katowicach z największym na Śląsku kompleksem sportowym, zakładem rehabilitacji i 3-gwiazdkowym Bażantowo Sport Hotelem


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *