Seaside Park Hotel w Kołobrzegu INWESTYCJĄ ROKU w głosowaniu Czytelników „Hotelarza”   "HOTELARZ"

Kołobrzeski Seaside Park Hotel wygrał trzecią edycję konkursu na Hotelarskie Inwestycje Roku w kategorii Inwestycja Roku według Czytelników „Hotelarza”. W finałowej trójce znalazły się też Bachleda Luxury Hotel MGallery by Sofitel oraz Gwiazda Morza z Władysławowa.

Głosować można było na jeden z dziesięciu hoteli otwartych między marcem 2019 a marcem 2020, wyselekcjonowanych przez Kolegium Redakcyjne „Hotelarza”. Łącznie oddano ponad tysiąc głosów.

ZWYCIĘZCA

SEASIDE PARK HOTEL, Kołobrzeg

POKOJE: 210. PROJEKT ARCHITEKTONICZNY: RDZ-A Jacek Sudak WNĘTRZA: Piotr Bujnowski i Biuro Projektów i Realizacji Maciej Ryba INWESTOR: Seaside Park

Seaside Park to duży hotel wypoczynkowy przy plaży z bogatym zapleczem sportowo-rekreacyjnym, skierowanym do rodzin z dziećmi oraz osób i grup aktywnych sportowo. Wszystkie pokoje wyposażone są w aneksy kuchenne i dysponują balkonem. Hotel oferuje m.in. rozbudowaną strefę wellness & SPA z basenem, centrum fitness, 24-metrową ściankę wspinaczkową w hotelowym atrium oraz restaurację On-The-Wave. Bryła hotelu nawiązuje do marynistycznej architektury, inspirowana jest piaszczystymi plażami, morską wodą, kadłubami jachtów i białymi żaglami. Zarządzany jest przez grupę doradczą hotelAG.

FINALIŚCI

BACHLEDA LUXURY HOTEL MGALLERY BY SOFITEL, Kraków


POKOJE: 64. PROJEKT ARCHITEKTONICZNY: Id-Biuro Projektów. WNĘTRZA: ORB Studio INWESTOR:Bachleda Grupa Inwestycyjna

Pierwszy hotel pod tą marką premium w Polsce i jedno z najbardziej luksusowych miejsc na mapie Krakowa. Połączenie w XIX-wiecznej kamienicy krakowskiego art déco i paryskiej elegancji w luksusowym wydaniu z wysublimowanym designem i eleganckimi przestrzeniami wykończonymi z dbałością o najmniejsze szczegóły. Marmurowe mozaiki, złote zdobienia, kryształowe żyrandole, obrazy Juliusza Kossaka, 600 zdobnych luster, specjalnie tkane i haftowane zasłony, poduszki oraz narzuty, muzyka skomponowana specjalnie dla hotelu, złote broszki wypełnione kryształkami Svarowskiego na uniformach pracowników… Hotel kieruje się troską o każdy najmniejszy detal, np. poprzez specjalnie zaprojektowaną tackę na biżuterię, aksamitną wytłoczkę do szuflady na wino i kieliszki czy luksusowe kosmetyki marki Christian Lacroix w łazience.

GWIAZDA MORZA, Władysławowo

POKOJE: 100. PROJEKT: Iliard Architecture & Interior Design INWESTOR: Krzysztof Sobolewski, Zygmunt Skoczke, Ryszard Korczak

Ostatnia część kompleksu Gwiazda Morza Resort SPA&SPORT. 100-pokojowy hotel m.in. z dwupoziomową strefą SPA i 11 gabinetami, basenem infiniti na dachu, przeszkloną ścianką wspinaczkową, wiodącą przez cztery kondygnacje. Oferuje też pięć lokali gastronomicznych i 500 m kw. powierzchni konferencyjnej. Stylistyka wnętrz utrzymana jest w nieformalnym, przyjaznym klimacie z naturalnymi gatunkami szczotkowanego, piaskowanego drewna, kamieniem, betonem, lnem i miedzią. Pokoje dostępne są w dwóch aranżacjach tematycznych: Forest i Sea, nawiązujących do otoczenia hotelowego – morza, plaży i nadmorskiego parku, z meblami pochodzącymi od polskich projektantów.

POPRZEDNI LAUREACI

2019      LAKE HILL RESORT, Sosnówka

2018      AC BY MARRIOTT, Wrocław


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *