PHH będzie operatorem nowego akademika w Szczecinie

W Rektoracie Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie podpisany został list intencyjny pomiędzy rektorem PUM prof. Bogusławem Machalińskim i prezesem Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego Gheorghem Marianem Cristescu w sprawie budowy akademika o podwyższonym standardzie, którego PHH będzie operatorem.

Pomorski Uniwersytet Medyczny, jako pierwszy w Szczecinie, planuje najpóźniej za trzy lata wybudować i oddać do użytkowania nowoczesny akademik. Usytuowany on będzie na dwóch działkach położonych przy Alei Piastów 28-29 w Szczecinie, przekazanych w czerwcu PUM-owi od Skarbu Państwa przez prezydenta Szczecina Piotra Krzystka. – Już dawno myśleliśmy o takiej inwestycji. Bowiem blisko 80 proc. naszych studentów jest przyjezdnych. Każdy z nich poszukuje miejsca zamieszkania na czas studiów. I jest to zapotrzebowanie rosnące. Rosnące są również wymagania względem oferowanych standardów – mówi prof. Bogusław Machaliński, rektor PUM. – Przewidujemy kwaterowanie studentów ze wszystkich szczecińskich uczelni, oczywiście pierwszeństwo będą mieli studenci PUM-u.

Powierzchnia nieruchomości, na której akademik bądź kompleks akademików powstanie, wynosi ponad 4,6 tys.  m kw. Obiekty mają spełniać standardy hoteli 3-4 gwiazdkowych hoteli. Akademik będzie posiadał również liczne udogodnienia jak strefy ciszy, wi-fi, gastronomia, pralnia, strefa zieleni, siłownia i inne.

– Dla nas jest to kolejny ważny krok w rozwoju Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego. Wchodzimy w segment, na który uważam, że będzie coraz większe zapotrzebowanie i w związku z tym planujemy jego dalszy rozwój.  Bardzo się cieszę, że zaczynamy od Szczecina i współpracujemy z prestiżowym Pomorskim Uniwersytetem Medycznym. Jestem przekonany, że powstanie tego nowoczesnego obiektu pozytywnie wpłynie nie tylko na atrakcyjność szczecińskich uczelni, ale również samego miasta. Mam wielką nadzieję, że dzięki temu  w przyszłości zarówno Szczecin, jak i społeczność  studencka będzie rozkwitać –  podkreśla Gheorghe Marian Cristescu, prezes Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego. – To nie jest nasz ostatni projekt w Szczecinie. Intensywnie pracujemy nad tym, aby móc w niedalekiej przyszłości zakomunikować nasze kolejne wspólne inwestycje związane z hotelami i akademikami.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *