Bon Turystyczny – lista przedsiębiorców ruszy 25 lipca   KORONAWIRUS

Od 25 lipca przedsiębiorcy turystyczni będą mogli wpisywać się na listę podmiotów uprawnionych do przyjmowania płatności Bonem Turystycznym. Klienci będą mieli możliwość aktywacji bonu na stronie ZUS od 31 lipca, by móc płacić od następnego dnia – powiedział na antenie Radia Kraków wiceminister Andrzej Gut-Mostowy.

Przedstawiciel ministerstwa rozwoju powiedział również, że na listę będą mogli wpisywać się wszyscy przedsiębiorcy turystyczni działający legalnie, a więc zarówno gestorzy bazy noclegowej (w tym działający na zasadach wynajmu krótkoterminowego), jak i świadczący inne usługi w tym również organizacje organizujące stacjonarne zajęcia dla dzieci.

Nadzór nad cała operacja sprawować będzie Polska Organizacja Turystyczna, w której powołany będzie specjalny oddział do obsługi bonu turystycznego. Siedziba tej komórki POT będzie zlokalizowana w Małopolsce, prawdopodobnie w jednej z podkrakowskich miejscowości – jak powiedział w rozmowie w Radiu Kraków minister Gut-Mostowy. W tym małopolskim oddziale POT pracować będzie około 60-70 osób.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *