Ruszyły zgłoszenia przedsiębiorców do Polskiego Bonu Turystycznego   KORONAWIRUS

Od dziś przedsiębiorcy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego mogą rejestrować się do programu Polski Bon Turystyczny. Za pomocą bonu Polacy będą mogli płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski.

Przedsiębiorcy zainteresowani przystąpieniem do programu Polski Bon Turystyczny muszą wypełnić oświadczenie dostępne na stronie Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Oświadczenie trzeba podpisać: profilem PUE, podpisem kwalifikowanym, podpisem osobistym (e-dowód) lub profilem zaufanym.

Na stronie internetowej ZUS-u dostępna jest szczegółowa instrukcja "jak wypełnić oświadczenie". Po weryfikacji oświadczenia, zarejestrowany przedsiębiorca trafi na listę na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej - to będzie informacja dla przyszłych klientów, że w takiej firmie będą mogli zrealizować bon turystyczny.

ZUS uruchomił specjalną, całodobową infolinię. Pod numerem telefonu 22 11 22 111 można uzyskać informacje na temat Polskiego Bonu Turystycznego.

Dodatek w wysokości 500 zł przysługuje na każde dziecko, także wtedy, gdy rodzice pracują za granicą. Na dziecko niepełnosprawne przysługuje natomiast 1 tys. zł. Bon będzie miał formę elektroniczną, a ze środków skorzystać można skorzystać do 31 marca 2022 roku. Płatności bonem będą realizowane w oparciu o komunikację SMS. Chcąc zapłacić bonem za usługę turystyczną trzeba będzie okazać podmiotowi turystycznemu specjalny numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny otrzymany SMS. ZUS deklaruje, że gotówka trafi do przedsiębiorców na wskazany rachunek w ciągu dwóch tygodni od przyjęcia bonu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *