Przy Piotrkowskiej w Łodzi powstaje kolejny hotel   INWESTYCJE

Przy ulicy Piotrkowskiej 40 w Łodzi powstaje nowy, trzygwiazdkowy hotel, który ruszyć ma już w przyszłym roku. „Pietryna 40”, bo taką roboczą nazwę otrzymał, dysponować ma 61 pokojami.

To kolejny obiekt na Piotrkowskiej, którego otwarcie spodziewane jest w najbliższym czasie. Na ukończeniu znajdują się już Hampton by Hilton, remont wnętrz trwa także w hotelu Grand.

W nowym hotelu znaleźć ma się także restauracja, sale konferencyjne, siłownia i być może kręgielnia. Być może powstanie też przestrzeń klubowo-pubowa, która byłaby otwarta dla mieszkańców miasta.

Frontowy budynek pod numerem 40 powstał w 1873 roku, a zamieszkała w nim rodzina Silbersteinów, która należała do grupy najzamożniejszych mieszkańców Łodzi. Po 1925 r. kamienica służyła jako siedziba m.in. sklepu Gazowni Łódzkiej, słynny sklep z aparatami fotograficznymi Morgensterna, a następnie ze sprzętem radiowym. W ostatnich latach mieściła się tu Pijalnia Piwa „Warka”. Budowa kompleksu hotelowego rozpoczęła się w czerwcu ubiegłego roku, a zakończenie planowane jest w czerwcu 2021 roku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *