Deklaracja środowiskowa EPD dla lustra ekologicznego MIRALITE PURE   MATERIAŁ PARTNERA

Lustro MIRALITE PURE po raz kolejny zostało docenione za najwyższą jakość oraz minimalny wpływ na środowisko. Właśnie otrzymało Deklarację Środowiskową Produktu  (Environmental Product Declaration). Jest to kolejne potwierdzenie najwyższej jakości lustra MIRALITE PURE, a zarazem efekt działań związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Ekologiczne lustro MIRALITE PURE to produkt produkowany w Polsce. Na tle innych luster dostępnych na rynku wyróżnia się przede wszystkim minimalnym wpływem na środowisko. A to dlatego, że wykonane zostało – w 30% ze szkła pochodzącego z recyklingu, co wpływa na redukcję emisji CO2. Jego niewątpliwą zaletą jest brak ołowiu, a także fakt, że nie wydziela niebezpiecznych związków organicznych. Co ważne – właśnie ze względu na brak ołowiu MIRALITE PURE jest bezpieczne dla użytkowników i ich zdrowia.

Deklaracja środowiska EPD to zapewnienie niskiego oddziaływania produktu na środowisko naturalne przez cały cykl jego życia – od produkcji, przez użycie aż po recyklingu.  Deklaracja EPD zwiększa szanse budynku na uzyskanie certyfikatu BREEAM lub LEED, jak również umożliwia klientom podejmowanie świadomych decyzji konsumenckich, prowadzących do redukcji wpływu budynku na środowisko.

W trosce o środowisko

MIRALITE PURE wyróżnia nie tylko innowacyjna technologia i ponadczasowy design, ale też niezwykła dbałość o środowisko naturalne. Lustro to, w przeciwieństwie do innych dostępnych na rynku, jest wolne od ołowiu i rozpuszczalników. MIRALITE PURE charakteryzuje się najwyższą jakością i trwałością, nie zanieczyszcza powietrza w pomieszczeniach, jest wolne od lotnych związków organicznych (zawartość LZO na poziomie niewykrywalnym przez urządzenia). Brak dodatku ołowiu pozwala na łatwy recykling. Antracytowy, matowy podlew eliminuje efekt przeświecania przy podświetleniu lustra od tyłu (np. LED).

Lustro ekologiczne MIRALITE PURE to:

OSZCZĘDNOŚC MATERIAŁÓW i SUROWCÓW

- jest ono wykonane w 30% z odzyskanego szkła (1 tona stłuczki obniża emisję CO2 o 300kg),

- w wyniku nakładania tylko jednej warstwy podlewu, mamy o 20% niższe zużycie farby,

NISKIE ZUŻYCIE ENERGII

- szkło i lustro są wytwarzane w tym samym zakładzie w celu ograniczenia transportu,

NISKIE ZUŻYCIE CHEMIKALIÓW

- podlew lustra to farba na bazie wody, co oznacza 70% mniej rozpuszczalników (dla porównania stężenie rozpuszczalników w lustrze standardowym to 460 g/l do 130 g/l w MIRALITE PURE),

- lustro jest zgodne z Dyrektywą 2004/42/WE, której celem jest ograniczenie emisji LZO spowodowanej zastosowaniem rozpuszczalników organicznych zawartych np. w pewnych lakierach i farbach, w celu zapobiegania lub redukcji zanieczyszczeń powietrza wynikających z udziału LZO w tworzeniu się warstwy ozonowej w dolnej warstwie atmosfery,

- zawiera najniższą zawartość ołowiu (ołów jest silnym antyutleniaczem tradycyjnie stosowanym w produkcji farb, jakimi pokrywana jest tylna strona luster, jest on potencjalnie niebezpieczny dla zdrowia i środowiska) – zawartość w lustrze standardowym 30-50.000 ppm – w MIRALITE PURE < 40 ppm,

LEPSZA JAKOŚĆ POWIETRZA

- niski poziom emisji LZO, czyli lotnych związków organicznych i formaldehydów, które łatwo rozprzestrzeniają się w temperaturze pokojowej. Jeśli ich stężenie w pomieszczeniach jest zbyt wysokie, mogą powodować problemy zdrowotne (podrażnienie oczu, problemy z oddychaniem, itd.),

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ i TRWAŁOŚĆ

- trwałość MIRALITE PURE przewyższa minimalne wymagania Europejskiej Normy EN1036.

MIRALITE PURE – z myślą o każdym wnętrzu

Lustro MIRALITE PURE, dzięki swoim unikalnym właściwościom, sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Oprócz wykorzystania go w przestrzeniach publicznych takich jak biura, sklepy czy hotele warto też zdecydować się na takie lustro w swoim mieszkaniu. MIRALITE PURE z powodzeniem odbija światło i kreuje wyjątkową atmosferę. Co ciekawe, lustro to może być użyte w różnych formach – jako lustro w ramie lub zamontowane bezpośrednio na ścianie. Najciekawszy efekt uzyskamy umieszczając je w zupełnie nowej przestrzeni – takiej jak salon czy sypialnia. To właśnie taki wystrój najbardziej zaskoczy naszych gości, a my – przy niewielkim nakładzie pracy – odmienimy naszą codzienną przestrzeń. Lustro, w takiej aranżacji, w szczególności sprawdzi się w połączeniu z jasnymi dodatkami, naturalnymi tkaninami czy ekologicznymi dekoracjami.

MIRALITE PURE mniejszy wpływ na środowisko, lepsze korzyści dla użytkowników.

www.saint-gobain-building-glass.pl

adres kontaktowy:

bgp@saint-gobain.com


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *